Tur i momentit, TURE

Stamboll & Selanik 4 Dite, 99€ HOTEL 4* Lundrimi me anije ne Bosfor. Nisja Janar: 9, 16, 23, 30

PROGRAMI

Dita e Parë : Nisja nga Tirana në oren 00.00 te nates te nje dite me pare dhe udhëtimi me autobus nëpërmjet Kapshticës për në Selanik. Pushime të shkurtra gjatë rrugës. Ndalese e shkurter  ne hyrje te qytetit dhe vazhdim I rruges drejt Stambollit. Akomodimi ne hotel.

Dita e Dytë: Mengjesi në hotel. Vizitë panoramike me guidë në Monumentet Kryesore të qytetit, si: Xhamia Blu, njohja me Bazilikën e famshme të Shën Sofisë, Sarajet e Sulltanit, Pasdite do vizitojme Akuariumin me te madh te rajonit dhe kodren e te dashuruarve, pika me e larte nga ku shihet qyteti.

Dita e Tretë: Mëngjesi në Hotel. Paradite lundrim me anije për dy orë në Ngushticën e Bosforit në drejtim të Detit të Zi për të vizituar pjesën bregdetare të Stambollit, Evropën dhe Azinë, si dhe për të parë nga anija kalanë e vjetër, Rumelitsa. Pas anijes shëtitje me autobus, kalimi mbi Bririn e Artë nëpërmjet Urës së Gallatës dhe vizite ne sheshin Taksim. Pasdite vizite ne pazarin e vjeter te qytetit.

Dita e Katërt: Mëngjesi në Hotel. Nisja per ne Shqiperi, ndalese ne kthim ne Selanik, vizite panoramike e shkurter e Kulles se bardhe, Sheshi Aristoteli dhe Hagia Sophia. Vazhdimi I udhetimit drejt Tiranes ku mendohet te kthehemi naten vone.

Ne cmim perfshihet:
1. Udhetim vajtje-ardhje, transfertat dhe shetitjet me autobus.
2. Akomodim ne hotel per 3 nete qendrimi.
3. Mengjeset per te gjitha ditet e udhetimit.
4. Shoqerues shqiptar gjate qendrimit jashte Shqiperise.
5. Anije ne Bosfor rreth 2 ore e gjysem ekstra 5 euro/person

Politikat e femijeve
0-2 vjec falas
2-5.9 vjec 60 euro (akomodim ne dhome bashke me dy te rritur)
6-11.9 vjec 85 euro (akomodim ne dhome bashke me dy te rritur)

Dhome single (Hotel 3* +35 euro shtese)
Dhome single (Hotel 4* +60 euro shtese)

 

Tarifat e hyrjeve ne muze dhe aktivitetet e tjera (jo me detyrim)
* Shen Sofia 40 turkish lira (rreth 8 euro)
* Sarajet e Sulltanit 40 turkish lira (rreth 8 euro)
* Akuariumi 15 euro
* Turkish night – Harem 30 euro (ne cmim perfshihen transport nga hoteli ne anije, Vozitje me anijen Pereme 4 ore gjate darkes, darka me pije pa limit, show me valle dhe kercime tradicionale turke, kohe e lire per kercim)

Agjensia nuk mban pergjegjesi per personat e kthyer nga policia per arsye te ndryshme sic jane mungese dokumentacioni, espuls, etj per udhwtimet jashte vendit.

Rezervoni ne TEL 0674622246 0693672523 0676490054

Viber : 00355/ 0674622246 / 0693672523 / 0676490054

Whats up: 00355/ 0674622246 / 0693672523 / 0676490054

EMAIL info@dsmtours.com

Leave a Reply