Bore Kosove, TUR 2 DITOR, TUR 3 DITOR

Rugova SKI & RELAX, EXPLORE, MANASTIRI DECANIT, BOGE, RUGOVE, UJEVARA E LUMIT DRIN, HOTEL 4**** HB. Ture 2 dhe 3 ditor

 

Datat 2 ditor:    SHKURT: 1, 8, 15, 22, 29

Datat 3 ditor: 3-5 Janar

 

Akomodimi ne hotel MAGRA AUSTRIA BOGE 4*; DUKAGJINI 5 * PEJE,

Akomodimi ne vila 2 dite 45€; 3 dite 80€

Hoteli disponon pishine, Jakuzzi, Sauna, Hamam, Palester

 

PROGRAMI

Dita 1:
Nisja behet tek Liceu Artistik “Jordan Misja” Rr. Elbasanit, ne oren 7:00 ne mengjes. Ndalesa e pare do behet ne nje nga Restaurantet ne Kukes prane grykderdhjes te lumit Drin dhe me pas do vazhdojme rrugen e Kombit. Gjate rruges do bejme dhe nje ndalese te shkurter ne qytetin e Pejes ku do te vizitojme qytetin e bukur te Pejes. Dreka ne Peje. Vizite ne Manastirin e Decanit. Me pas do vazhdojme rrugetimin tone drejt Rugoves ku do ndalojme here pas here sipas deshires se grupit per foto per te memorizuar bukurite e natyres se grykes dhe kanionit te Rugoves. Pasdite mberrijme ne Boge, pasi akomodohemi ne hotelin tone, nje nder hotelet alpine me 4 yje me lluksozi ne te gjithe zonen e Rugoves behemi gati te te vizitojme fshatin Boge, do shohim shtepite dimerore karakteristike te Boges dhe do shijojme nje kafe ne nje natyre te te magjishme mundesi relaksi per pishine, sauna, ping-pong, bilardo. Ne oren 20.30 do konsumojme darken me muzike dhe me pas kush ka deshire mund te shfytezoni facilitetet e hotelit si sauna, pishine dimerore, billardon etj.


Dita 2:
Te dielen pasi konsumojme mengjesin e shijshem ne hotel ne Oren 9:00 nisemi te pista e skive skijojme per disa ore e me pas nisemi te vizitojme ujevaren e Lumit Drin dhe shpellen BUKUROSHJA E FJETUR. Dreka ne nje nga restaurantet tek Ujevara. Pas drekes nisim kthimin per ne Tirane.


Cfare duhet te marrim me vete:
1.Kepuce per bore;
2. Veshja xhupa, bluza dhe triko me krahe te gjate dhe te ngrohta.
3. Mos harroni te merrni dhe kostumin e banjos per te gjithe ata qe duan te lahen ne pishinen e ngrohte te hotelit.


Te perfshira ne Cmim jane
Transporti vajtje ardhje;
Akomodimi per 1 nate;
Darka me muzike dhe mengjesi buffet;
Guida dhe organizimi.

Rezervimet nuk anullohen nese nuk ka bore ne keto data, dhe agjensia nuk mban pergjegjesi per kushtet e motit. Pagesa e bere eshte e pakthyeshme.

Agjensia nuk mban pergjegjesi per personat e kthyer nga policia per arsye te ndryshme sic jane mungese dokumentacioni, espuls, etj per udhwtimet jashte vendit.

Rezervoni ne TEL 0674622246 0674671300 0693672523

Viber : 00355/ 0674622246 / 0674671300 / 0693672523

Whats up: 00355/ 0674622246 / 0674671300 / 0693672523

EMAIL info@dsmtours.com

1 thought on “Rugova SKI & RELAX, EXPLORE, MANASTIRI DECANIT, BOGE, RUGOVE, UJEVARA E LUMIT DRIN, HOTEL 4**** HB. Ture 2 dhe 3 ditor

Leave a Reply