TUR 2 DITOR

LIQENI MATKA 55 EUR NISJE CDO E SHTUNE TUSHEMISHT SHEN NAUM OHER TETOVE LIQENI MATKA SHKUP STRUGE; 2 Dite; Nisje 7, 8, 14, 21, 28 mars

 

Dita 1.

Nisja ne mengjes ke Liceu Artistik “Jordan Misja” Rr. Elbasanit ne oren 6:00 drejt Maqedonise. Gjate rruges ndalesa per kafe, ndalese ne Tushemisht. Kalimi i kufirit ne piken kufitare te Tushemishtit. Ndalese ke manastiri i Shen Naumit, me pas vazhdojme drejt Ohrit. Vizite E qytetit dhe e kalase. Dreka e lire buze liqenit te Ohrit. Pas Ohrit vazhdojme drejt Tetoves ndalesa te shkurtra per kafe. Mberritja ne  dhe akomodimi ne hotel. Darka ne hotel dhe mbremja e lire per te frekuentuar nightclubs.

Dita 2.

Pas mengjesit ne hotel nisemi drejt Kanionit Matka. Ai ze nje hapesire rreth 5000 ha me bukuri natyrore te adhurueshme dhe Manastire piktoreske mesjetare. Opsionale ju sygjerojme dreken ne restorantet buze liqenit ose mund te beni shetitje me motoskafet pergjate liqenit. Lundrimi eshte deri ne shpellen Vrelo e cila renditet si nje nga bukurite natyrore me te vecanta ne bote. Me pas kthehemi ne mol. Pas vizites se Kanionit Matka udhetojme drejt Shkupit. Vizite e Shkupit dhe e atraksioneve turistike te kryeqytetit maqedonas si: Carshia e Vjeter lagje e shqiptareve, Kisha Muze e Nene Terezes, sheshi “Aleksander i Madh”, ura e Gurit, ura e Artisteve, selite e Ministrive si dhe xhamite e vjetra te qytetit, etj. Gjate kthimit ndalese buze liqenit ne Struge dhe me pas vazhdojme kthimini ne Tirane.

 

Ne cmim perfshihen:
Transporti vajtje ardhje me minibus komod AC;
1 nate akomodim ne hotel me 4* ne qender te Tetoves .
Mengjesi dhe Darke gjate qendrimit ne hotel .
Guide Shqiptare gjate gjithe udhetimit.

Ne cmim nuk perfshihen:
1. Drekat;
2. Bileta e motoskafit per lundrimin mbi liqenin Matka rreth 5 euro/ (opsionale).

Agjensia nuk mban pergjegjesi per personat e kthyer nga policia per arsye te ndryshme sic jane mungese dokumentacioni, espuls, etj per udhwtimet jashte vendit.

Per rezervim, duhet te paguani pagesen e plote te pakten 5 dite para nisjes.

Rezervoni ne TEL 0674622246 0674671300 0693672523

Viber : 00355/ 0674622246 / 0674671300 / 0693672523

Whats up: 00355/ 0674622246 / 0674671300 / 0693672523

EMAIL info@dsmtours.com

Leave a Reply