Tur inaktiv

SELANIK 2 DITE 69 EUR

 

VIZITOHEN: KOSTUR – SELANIK
? Datat:

2-3 NENTOR, 9-10; 16-17; 23-24; 28-29; 29-30; 30-1;

7-8; DHJETOR; 8-9; 14-15; 21-22; 24-25; 28-29;

Dita 1:
Nisja ne oren 4 ne mengjes tek Liceu Artistik “Jordan Misja” Rr. Elbasanit. Ndalese per kafe gjate rruges. Kalimi i pikes kufitare do te behet nga Kapshtica.
Ndalesa rruges per kafe, dreka ne Kostur. Mberritja ne Selanik dhe akomodimi ne hotel. Ne mbremje shetitje e lire neper qytet dhe mundesi per argetim ne Buzuket ne zonen me te preferuar dhe argetuese te qytetit.

Dita 2:
Pas mengjesit ne hotel do te fillojme me viziten e qytetit te Selanikut. Vizite panoramike e qytetit.
Ne objektet per tu vizituar mund te permendim: Kullen e Bardhe, e cila ndodhet ne sheshin qendror te qytetit e ndertuar ne shekullin XV. Ndertuar nga turqit si kulle mbrojtese, me pas u kthye ne nje burg, dhe ne ditet e sotme eshte nje symbol I qytetit dhe muze.
Turi do te vazhdoje me vizite ne Kishen Shen Sofia, Kishen Bizantine te Shen Dhimitrit, rrenojat Romake, dhe monumente te tjera te rendesishme te periudhes Romake, Bizantine dhe Turke.
Me tej do te vazhdojme ne qendren tregtare te Selanikut. kohe e lire per SHOPPING deri ne masdite dhe pastaj nisja per ne Tirane.

 

Ne cmim perfshihen:
-Udhëtimi vajtje – ardhje, Transfertat dhe shëtitjet me autobus.
– Akomodim në hotel 3 * 1 natë qëndrimi.
-Mëngjesi
-Shoqërues shqiptar gjatë qëndrimit jashtë Shqipërisë.

Ne cmim nuk perfshihen:
-Gjithshka që nuk është përmendur në këtë program.
– Hyrjet në monumente dhe muzeume.

 

Agjensia nuk mban pergjegjesi per personat e kthyer nga policia per arsye te ndryshme sic jane mungese dokumentacioni, espuls, etj per udhwtimet jashte vendit.

Per rezervim, duhet te paguani pagesen e plote te pakten 10 dite para nisjes.

Rezervoni ne TEL 0674622246 0693672523 0676490054

Viber : 00355/ 0674622246 / 0693672523 / 0676490054

Whats up: 00355/ 0674622246 / 0693672523 / 0676490054

EMAIL info@dsmtours.com

Leave a Reply