TUR 3 DITOR, Tur inaktiv

SELANIK & SHOPPING; HOTEL 5☆ 3 DITE & 2 NETE 99 EUR

 

PROGRAMI

 

Dita 1:
Nisja ne oren 5 ne mengjes tek Piazza me autobus per ne Selanik. Kalimi i pikes kufitare do te behet nga Kapshtica.
Ndalesa rruges per kafe. Dreke ne qytetin e bukur te Kastorias ose Kosturi shqiptar. Vizite e qytetit te bukur te Kosturit. Mberritja ne Selanik ne mbremje. Akomodimi ne hotel.
Ne mbremje shetitje e lire neper qytet.
DARKA E LIRE NE TAVERNE ME MUSIKE LIVE 


?Dita 2:
Pas mengjesit ne hotel do te fillojme me viziten e qytetit te Selanikut. Vizite panoramike e qytetit GUIDELOKALE dhe te monumenteve historike dhe kulturore te qytetit.
Ne objektet per tu vizituar mund te permendim: Kullen e Bardhe, e cila ndodhet ne sheshin qendror te qytetit e ndertuar ne shekullin XV. Ndertuar nga turqit si kulle mbrojtese, me pas u kthye ne nje burg, dhe ne ditet e sotme eshte nje symbol I qytetit dhe muze.
Turi do te vazhdoje me vizite ne Kishen Shen Sofia, Kishen Bizantine te Shen Dhimitrit, rrenojat Romake, dhe monumente te tjera te rendesishme te periudhes Romake, Bizantine dhe Turke.
Me tej do te vazhdojme ne qendren tregtre te Selanikut. Dreka ne restorantet e qendres.
Kthimi mbasdite ne hotel.
DARKA E LIRE NE TAVERNE ME MUSIKE LIVE 


Dita 3:
Pas mengjesit kohe e lire per te vizituar Qendren Tregtare MEDITERREAN COSMOS deri ne mesdite dhe pastaj nisja per ne Tirane.
Ndalese rruges per pushim, kafe etj.


Ne pakete perfshihen:
-Akomodimi ne hotel 2 nete ne Hotel 5*****
-Mengjeset Bufe per periudhen e qendrimit BB.
-PERDORIMI I SAUNAS, GYM FALAS
-Transporti vajtje – ardhje me autobus komod.
-Vizitat sipas programit me guide.
-Shoqerues shqiptar gjate gjithe udhetimit.
*Shenim: BB (vetem akomodimi dhe mengjesi);


Nuk perfshihen:
-Hyrjet ne muze;
-Darke me muzike ne Buzuket ne Ladadika;

Agjensia nuk mban pergjegjesi per personat e kthyer nga policia per arsye te ndryshme sic jane mungese dokumentacioni, espuls, etj per udhwtimet jashte vendit.

Rezervoni ne TEL 0674622246 0693672523 0676490054

Viber : 00355/ 0674622246 / 0693672523 / 0676490054

Whats up: 00355/ 0674622246 / 0693672523 / 0676490054

EMAIL info@dsmtours.com

Leave a Reply