Tur inaktiv

FESTAT E NENTORIT STRUGE OHER MANASTIR (BITOLA) SHENANUM TUSHEMISHT 55 EUR Datat e nisjeve: 8,9,16,23,24 Dhjetor

 

DITA 1

Nisja ne mengjes 6.00 prane Liceut Artistik “Jordan Misja” Rr. Elbasanit. Ndalese e shkurter per kafe ke Klubi i Gjuetareve. Kalimi i pikes kufitare te Qafe Thanes. Me pas pushime te shkurtra ne Struge vizite e Struges. Pas Struges nisemi drejt Ohrit, i cili ndodhet ne listen e qyteteve te mbrojtura nga UNESCO, njihet ndryshe dhe “Qyteti i Perlave”. Ohri ndodhet në pjesën jug-perëndimore të Republikes se Maqedonisë pranë liqenit me të njëjtin emër dhe ka diku rreth 50.000 banorë.
Gjate vizites se qytetit do te vizitojme portin, pazarin e vjeter ku njihet nga te gjithe turistat per shopping dhe shetitjet me varka, me pas do ngjitemi drejt kalase se Samoilit dhe qytetit te vjeter ku do vizitojme, kishen e Shen Sofise, nder kishat me te medha te periudhes mesjetare, teatrin antik dhe kishen e Shen Jovanit Kaneo, Qendren arkeologjike me mozaike romake në vendin e gërmimit Pllaoshnik (Plaošnik), Muzeun e Ikonave. Dreka e lire ne Oher. Pas drekes nisemi per ne Bitola (manastir)
Mberritja ne Hotel. Akomodimi ne Hotel dhe mbasdite perdorimi i SPA-faciliteteve si pishine dimerore, sauna, jakuzzi dhe hamam. Pas darke frekuentim i lire i pubeve dhe clubeve te nates.


DITA 2
Mengjesi ne hotel dhe pas mengjesit nisemi drejt Pelister, Park Kombetar 15 Km larg Bitoles. Mundesi per skijim ose per shetitje ne natyre dhe kafe. Dreka e lire ne resturantet e zones. Me pas nisim kthimin drejt Tiranes. Ndalese ne Manastirin e Shen Naumit dhe ne Tushemisht dhe Drilon.


Ne cmim perfshihen:
Transporti vajtje-ardhje
Akomodimi ne Hotel 4☆☆☆☆ (SPA) per 1 nate qendrimi;
Mengjesi dhe darka;
Perdorimi i SPA-faciliteteve si pishine dimerore, sauna, jakuzzi dhe hamam.


Ne cmim nuk perfshihet:

Cdo gje qe nuk eshte perfshire ne rubriken perfshihet

Agjensia nuk mban pergjegjesi per personat e kthyer nga policia per arsye te ndryshme sic jane mungese dokumentacioni, espuls, etj per udhwtimet jashte vendit.

Per rezervim, duhet te paguani pagesen e plote te pakten 10 dite para nisjes.

Rezervoni ne TEL 0674622246 0674671300 0693672523

Viber : 00355/ 0674622246 / 0674671300 / 0693672523

Whats up: 00355/ 0674622246 / 0674671300 / 0693672523

EMAIL info@dsmtours.com

Leave a Reply