TUR 3 DITOR, Tur inaktiv

SELANIK – KOSTUR – EDESSA; Nisja:   5, 12, 19, 26 Korrik; 3 dite; Çmimi: 85 €

Nisja:   5, 12, 19, 26 Korrik; 9, 16, 23, 30 Gusht; 6, 13, 20, 27 Shtator

PROGRAMI

Dita 1:
Nisja ne oren 5 ne mengjes tek Piazza me autobus per ne Selanik. . Kalimi i pikes kufitare do te behet nga Kapshtica.
Ndalesa rruges per kafe ose dreke, mberritja ne Selanik ne mbremje, akomodimi ne hotel. Ne mbremje shetitje e lire neper qytet dhe mundesi per argetim ne Tavernat dhe Buzuket ne Ladadika.
Dita 2:
Pas mengjesit ne hotel do te fillojme me viziten e qytetit te Selanikut. Vizite panoramike e qytetit.
Ne objektet per tu vizituar mund te permendim: Kullen e Bardhe, e cila ndodhet ne sheshin qendror te qytetit e ndertuar ne shekullin XV. Ndertuar nga turqit si kulle mbrojtese, me pas u kthye ne nje burg, dhe ne ditet e sotme eshte nje symbol I qytetit dhe muze.
Turi do te vazhdoje me vizite ne Kishen Shen Sofia, Kishen Bizantine te Shen Dhimitrit, rrenojat Romake, dhe monumente te tjera te rendesishme te periudhes Romake, Bizantine dhe Turke.
Me tej do te vazhdojme ne qendren tregtare te Selanikut. Dreka ne restorantet e qendres.
Kthimi mbasdite ne hotel. Mundesi per argetim ne Tavernat dhe Buzuket ne Ladadika
Dita 3:
Pas mengjesit kohe e lire deri ne mesdite dhe pastaj nisja per ne Tirane.Ndalesa e pare do te jete ne qytetin e Edeses vizite ne Kataraktin e famshme te qytetit Edesa. Nisja ne drejtim te Shqiperise.
Ndalese rruges per pushim, kafe etj.

Ne cmim perfshihen:
-Udhëtimi vajtje – ardhje, Transfertat dhe shëtitjet me autobus.
-Akomodim në hotel 2 netë qëndrimi.
-Mëngjeset për të gjitha ditët e qendrimit.
-Shoqërues shqiptar gjatë qëndrimit jashtë Shqipërisë.

-Ne cmim nuk perfshihen:
Gjithshka që nuk është përmendur në këtë program.
Hyrjet në monumente dhe muzeume.

 

PER STAFE DERI 15 PERSONA BEJME CMIM PREFERENCIAL

Ne cmim perfshihen:
1.Transporti me autobuz
2.Hotel 3*  me mengjes
3.Guida me guidues ne gjuhen Shqipe

Agjensia nuk mban pergjegjesi per personat e kthyer nga policia per arsye te ndryshme sic jane mungese dokumentacioni, espuls, etj per udhwtimet jashte vendit.

Per rezervim, duhet te paguani pagesen e plote te pakten 7 dite para nisjes.

Rezervoni ne TEL 0674622246 0674671300 0693672523

Viber : 00355/ 0674622246 / 0674671300 / 0693672523

Whats up: 00355/ 0674622246 / 0674671300 / 0693672523

EMAIL info@dsmtours.com

Leave a Reply