TUR 2 DITOR, Tur inaktiv

PRISHTINE, KOSOVE & CDO FUNDJAVE 55 EUR Datat: DHJETOR: 15-16, 22-23, 24-25, 29-30

 

Tirane – Ujevara e Mirushes – Prekaz – Prishtine – Qyteti Antik i Ulpianes – Shpella e Gradimes – Malet e Sharrit – Prevalle

Nje udhetim Festiv per festat e Nentorit ( 1 Nate & 2 Dite).

Programi:

Dita 1: Nisja behet nga Tirana ne oren 06:30 Liceu Artistik “Jordan Misja” Rr. Elbasanit. .

Ndalese per kafe ke Lugina e Drinit;
Kalimi i Kufirit ne piken kufitare te Morines;
Vizite e Ujevares se Mirushes;
Vizite ne Prekaz ne Kullen dhe Varrezat e Familjes se Heroit Kombetar Shqiptar Adem Jasharit ku dhe grupi jone do bejme nderimet tona me Flamurin Shqiptar dhe do leme autografet tona ne Librin e Pershtypjeve te Shtepise Muze.
Pas vizites se Shtepise Muze do udhetojme drejt Prishtines.
Dreka e lire ne Restaurant ne Prishtine;
Akomodimi ne hotel 3 yje ne Prishtine;
Mbasditja e lire per te vizituar Kryeqytetin Dardan, si sheshi New Born, Bibloteka Kombetare, Bulevardi I. Rugova, Shatoren e Heroit tone Kombetar Gjergj Kastrioti Skenderbeu, Muzeun, etj.  Darka ne Hotel me muzike ne qender te Prishtines 1 pije falas.
Pas darkes,ne menyre te organizuar mund te frekuentojme lokalet e nates te Prishtines;
Dita 2
Pas mengjesit ne hotel, nisja drejt Ulpianes
Vizite ne Qytetin Antik te Ulpianes, te ndertuar nga Perandori Dardan Justiniani I shek VI;
Vizite tek Shpella e Gadimes;
Pas vizites se Shpelles se Gadimes ngjitemi ne bjeshket e e bukura te Maleve te Sharrit ne Prevalle.
Dreka e lire ne Hotel Restaurant Sharri me produktet tradicionale te zones se Sharrit. Ju kujtojme mos harroni te shijoni djathin e famshem te Sharrit ne gjithe Ballkanin si dhe mishin e malit te shijshem.
Nje shetitje me guiden ne Prevalle dhe me pas nisim kthimin tone te kenaqur me bukurite e Trojeve Shqiptare drejt Tiranes.

 

Te perfshira ne Cmim jane:
1. Transporti Gjate te gjithe Udhetimit;
2. Fjetja naten e shtune ne Prishtine;
3.1 Darke (Darka e te shtunes)1 pije falas;
4. 1 Mengjes (Mengjesi i te dieles);
5. Bileta e Hyrjes ke Shpella e Gadimes;
6. Bileta e Hyrjes ne Qytetin Antik te Ulpianes;
7. Guida dhe organizimi.

Agjensia nuk mban pergjegjesi per personat e kthyer nga policia per arsye te ndryshme sic jane mungese dokumentacioni, espuls, etj per udhwtimet jashte vendit.

Rezervoni ne TEL 0674622246 0674671300 0693672523

Viber : 00355/ 0674622246 / 0674671300 / 0693672523

Whats up: 00355/ 0674622246 / 0674671300 / 0693672523

EMAIL info@dsmtours.com

Leave a Reply