Krociere

Kroçiere, 4 ditë €199, nga Savona në Savona, Nisja më 12 Nëntor. Ndalesa në: Marsejë dhe Barcelonë.

Kroçiere, 4 ditë €199, nga Savona në Savona, Nisja më 12 Nëntor. Ndalesa në: Marsejë dhe Barcelonë.
Lundrimi me Kroçieren neo Riviera.

 

3netë
12.11.19
Mesdheu Perëndimor 4 ditë nga/në Savonanë bordin e »Costa neoRiviera«


koha e udhëtimit: 12.11.19 – 15.11.19
Operatori: Costa Cruises

Kroçiere: 12.11.19 – 15.11.19

# DITË PORT PËR KROÇIERE NGA
1 Tue Savona – Itali 17:00
2 Wed Marseille – Francë 09:00 17:00
3 Thu Barcelonë – Spanjë 08:00 13:00
4 Fri Savona – Itali 09:30
Kabinë e brendshme Kabinë e jashtme Kabinë me ballkon Mini Suitë Suitë
199 € 269 € 369 € 469 € 609 €
fillon nga € për person në kabinë/dhomë dyshe

shërbime standarte

 • Kroçiere në kabinën dhe kategorinë e rezervuar
 • Pension i plotë.
 • Programi argëtimit në bord.
 • Përdorimi i ambjenteve dhe pajisjeve në bord (mund të ketë pagesë shtesë)
 • Taksa dhe tarifa portuale
 • Transporti i bagazheve nga/në kabinë

shërbim i pa përfshirë

:

 • Transferta vajtje – ardhje.
 • Pijet, përveçse kur thuhet ndryshe.
 • Vaktet dhe pijet në restorantet specialitete.
 • Shpenzime personale në bord.
 • Ekskursione në breg.
 • Sherbimi mjekësor.
 • Siguracioni në udhëtim.
 • Bakshishet e rekomanduara.
 • Viza, nëse nevojitet (mund të ketë pagesë shtesë)

Costa neoRiviera është frymëzuar nga atmosferat dhe atraksionet e Rivierës së Ligurias, të gjirit Azzura  dhe të gjirit Amalfitian .Do t’ju përfshijë në pushimë sharmi edhe elegance. Ndërtuar në vitin 1999 në Francë, është rikonstruktuar tërësisht në 2013. Costa neoRiviera me 48.200 ton është më e vogla e anijeve Costa, por një nga më të pëlqyeerat për raportin që krijohet në bord midis personelit dhe udhëtareve. Këtu edhe udhëtari me kërkues gjen kënaqësinë më të mirë: anija është rikonstruktuar në 8 kate dedikuar rivierave më të famshme; kështu gjeni, midis kateve të tjera, “Costa Azzurra”, “Riviera dei Fiori” ose “Costiera Amalfitana”, ndërsa hyrja të kujton hyrjen e një hoteli të madh me divanet e tij komode prej lëkurë.

 

Costa neoRiviera

Linjë Kroçiere: Costa Cruises

kategoria anijes 4
tipi anijes Costa Cruises
viti i ndërtimit
shpejtësia anijes 19,5
numri i kabinave 624
katet e anijes 12
numri pasagjerëve 1727
pesha anijes
gjatësia anijes
gjerësia anijes
thellësia anijes

Facilities

KOMUNIKIM

 • internet kafe
 • wifi me pagesë

USHQIM

 • Shërbim dhome 24 orë
 • Barbeque/Zgarë/Furrëpjekje
 • restorant bufe
 • restorant francez
 • restorant italian
 • pizzeria
 • restorant në pishinë

KOHËT E NGRËNJES

 • Restoranti kryesor: kohë ngënje e caktuar

WELLNESS/SHËNDET

 • hyrje edhe për handikapatë
 • Pajisur për të paaftët
 • parukeri
 • spital
 • kozmetik
 • masazh
 • sauna
 • shëndeti SPA
 • pishinë whirlpool e jashtme
 • pishinë whirlpool e brendshme

PIJE

 • bar kafe
 • bar koktej
 • bar në pishinë
 • English pub

GJUHA NË BORD

 • anglisht
 • italiane

NUMRI I PASAGJERËVE

 • deri në 3000 pasagjerë

DOKUMENTET E UDHËTIMIT

 • pasaportë

SPORT

 • basketboll
 • klub sporti
 • futboll
 • Vrapim/Ecje Kercim Parkour
 • pishinë jashtë
 • pishinë e brendshme (e mbuluar)

TIPI ANIJES

 • Det

FËMIJË DHE ADOLESHENTË

 • Klub për Fëmijë
 • Pishinë për Fëmijë/ Akuapark
 • videolojëra

ARGËTIM

 • disco
 • kazino
 • shfaqje
 • teatër

Agjensia nuk mban pergjegjesi per personat e kthyer nga policia per arsye te ndryshme sic jane mungese dokumentacioni, espuls, etj per udhwtimet jashte vendit.

Per rezervim, duhet te paguani pagesen e plote te pakten 10 dite para nisjes.

Rezervoni ne TEL 0674622246 0674671300 0693672523

Viber : 00355/ 0674622246 / 0674671300 / 0693672523

Whats up: 00355/ 0674622246 / 0674671300 / 0693672523

EMAIL info@dsmtours.com

Leave a Reply