Krociere

Netët e Bardha në Detin Balltik dhe Shtetet Balltike, 8 ditë €749, nga Stockholm në Stockholm, Nisja më 15 Qershor.

Netët e Bardha në Detin Balltik dhe Shtetet Balltike, 8 ditë €749, nga Stockholm në Stockholm, Nisja më 15 Qershor.
Lundrimi me Kroçieren: Costa Magica
Ndalesa në: Helsinki, Shën Petërsburg, Tallinn.
Çmimi përfshin: Akomodimi në Kroçiere në kabinë, tre vaktet, Programi argëtimit në bord dhe Taksa dhe tarifa portuale.

 

netë
15.6.19
Deti balltik dhe Shtetet Balltike 8 ditë nga/në Stockholmnë bordin e »Costa Magica«

 

koha e udhëtimit: 15.6.19 – 22.6.19
Operatori: Costa Cruises

 

Kroçiere: 15.6.19 – 22.6.19

# DITË PORT PËR KROÇIERE NGA
1 Sat Stockholm – Suedi
2 Sun Stockholm – Suedi 07:00
3 Mon Helsinki – Finalndë 08:00 18:00
4 Tue St. Petersburg – Rusi 07:00
5 Wed St. Petersburg – Rusi 18:00
6 Thu Tallinn – Estoni 09:00 17:00
7 Fri Stockholm – Suedi 09:00
8 Sat Stockholm – Suedi

shërbime standarte

 • Kroçiere në kabinën dhe kategorinë e rezervuar
 • Pension i plotë.
 • Programi argëtimit në bord.
 • Përdorimi i ambjenteve dhe pajisjeve në bord (mund të ketë pagesë shtesë)
 • Taksa dhe tarifa portuale
 • Transporti i bagazheve nga/në kabinë

 

 

shërbim i pa përfshirë

:

 • Transferta vajtje – ardhje.
 • Pijet, përveçse kur thuhet ndryshe.
 • Vaktet dhe pijet në restorantet specialitete.
 • Shpenzime personale në bord.
 • Ekskursione në breg.
 • Sherbimi mjekësor.
 • Siguracioni në udhëtim.
 • Bakshishet e rekomanduara.
 • Viza, nëse nevojitet (mund të ketë pagesë shtesë)

Anije

Kroçierave me stilin Italian i është bashkuar edhe një anetar i ri i flotës Costa, Costa Magica. Zbuloni mikëpritjen më të mirë të saj me mënyrën më të mirë për të shijuar pushimet e merituara me një gotë verë ose shampanjë, Shijoni cilesinë e kuzhinës klasike italiane të sherbyer në restorante elegante, ose të beni miq të rinj në baret luksoze. Spa-ja ofron trajtime rinovuese për mendjen trupin edhe shpirtin, ndërsa në taraca  ndricuar nga dielli, ku ndodhen tre pishina do të jetë vendi ideal për të kaluar një ditë në det. Duartrokitje të shumta  gjatë performancave teatrale. Provoni fatin tuaj në makinetat e fatit edhe në kazino. “La dolce vita”.. edhe nje horizont mahnitës i oqeanit…ju mirëpresim

 

Costa Magica

Linjë Kroçiere: Costa Cruises

kategoria anijes 3
tipi anijes Costa Cruises
viti i ndërtimit 2004
shpejtësia anijes 20
numri i kabinave 1300
katet e anijes 13
numri pasagjerëve 3470
pesha anijes 105000
gjatësia anijes 272
gjerësia anijes 38
thellësia anijes 8

Facilities

ARGËTIM

 • Kinema 3-D/4-D
 • disco
 • kazino
 • kinema e hapur
 • shfaqje
 • teatër

KOMUNIKIM

 • internet kafe
 • wifi me pagesë

USHQIM

 • Shërbim dhome 24 orë
 • Barbeque/Zgarë/Furrëpjekje
 • restorant bufe
 • akullore
 • restorant italian
 • pizzeria

KOHËT E NGRËNJES

 • Restoranti kryesor: kohë ngënje e caktuar

WELLNESS/SHËNDET

 • hyrje edhe për handikapatë
 • Pajisur për të paaftët
 • parukeri
 • spital
 • kozmetik
 • masazh
 • sauna
 • shëndeti SPA
 • pishinë whirlpool e jashtme
 • pishinë whirlpool e brendshme

PIJE

 • bar kafe
 • bar koktej
 • bar në pishinë

GJUHA NË BORD

 • anglisht
 • italiane

DOKUMENTET E UDHËTIMIT

 • pasaportë

SPORT

 • basketboll
 • klub sporti
 • futboll
 • Vrapim/Ecje Kercim Parkour
 • pishinë jashtë
 • pishinë e brendshme (e mbuluar)
 • ping-pong
 • rrëshqitëse uji

FËMIJË DHE ADOLESHENTË

 • Formula 1 simulator
 • Klub për Fëmijë
 • Pishinë për Fëmijë/ Akuapark
 • Klub për adoleshentë
 • videolojëra

TIPI ANIJES

 • Det

NUMRI I PASAGJERËVE

 • deri në 5000 pasagjerë

 

Agjensia nuk mban pergjegjesi per personat e kthyer nga policia per arsye te ndryshme sic jane mungese dokumentacioni, espuls, etj per udhwtimet jashte vendit.

Per rezervim, duhet te paguani pagesen e plote te pakten 10 dite para nisjes.

Rezervoni ne TEL 0674622246 0674671300 0693672523

Viber : 00355/ 0674622246 / 0674671300 / 0693672523

Whats up: 00355/ 0674622246 / 0674671300 / 0693672523

EMAIL info@dsmtours.com

Leave a Reply