Krociere

Costa Smeralda – Inagurohet në Nëntor 2019, Kroçiere në Mesdhe, 7 ditë €599, nga Romë në Romë, Nisja më 8 Nëntor.

Costa Smeralda – Inagurohet në Nëntor 2019,
Kroçiere në Mesdhe, 7 ditë €599, nga Romë në Romë, Nisja më 8 Nëntor.
Ndalesa në: Savona, Marseille, Barcelonë, Palma.
Lundirmi me Kroçieren Costa Smeralda.
Çmimi përfshin: Akomodimi në Kroçiere në kabinë, tre vaktet, Programi argëtimit në bord dhe Taksa dhe tarifa portuale.
Fluturimi nga Tirana, Transferta për në Kroçiere të papërfshira.

 

6netë
8.11.19
Mesdheu Perëndimor 7 ditë nga/në Civitavecchia – Romënë bordin e »Costa Smeralda«

 

koha e udhëtimit: 8.11.19 – 14.11.19
Operatori: Costa Cruises

 

Kabinë e brendshme Kabinë e jashtme Kabinë me ballkon Mini Suitë Suitë
1.519 €
fillon nga € për person në kabinë/dhomë dyshe

 

Kroçiere: 8.11.19 – 14.11.19

# DITË PORT PËR KROÇIERE NGA
1 Fri Civitavecchia, Rome – Itali 18:00
2 Sat Savona – Itali 07:00 17:00
3 Sun Marseille – Francë 08:00 17:00
4 Mon Barcelonë – Spanjë 08:00 19:00
5 Tue Palma de Mallorca, Ishujt Balearë – Spanjë 08:00 18:00
6 Wed Në det
7 Thu Civitavecchia, Rome – Itali 08:00

 

 

shërbime standarte

 • Kroçiere në kabinën dhe kategorinë e rezervuar
 • Pension i plotë.
 • Programi argëtimit në bord.
 • Përdorimi i ambjenteve dhe pajisjeve në bord (mund të ketë pagesë shtesë)
 • Taksa dhe tarifa portuale
 • Transporti i bagazheve nga/në kabinë

 

shërbim i pa përfshirë

 • Transferta vajtje – ardhje.
 • Pijet, përveçse kur thuhet ndryshe.
 • Vaktet dhe pijet në restorantet specialitete.
 • Shpenzime personale në bord.
 • Ekskursione në breg.
 • Sherbimi mjekësor.
 • Siguracioni në udhëtim.
 • Bakshishet e rekomanduara.
 • Viza, nëse nevojitet (mund të ketë pagesë shtesë)

Anije

Costa Smeralda është epitomi i bukurisë, stilit dhe mikpritjes italiane. Hapësirat e tij u krijuan në mënyrë ekzakte  frymëzuar nga sheshet më të bukura të Italisë  Respekti për mjedisin është gjithashtu unik: me Costa Smeralda, pasioni për detin e bën ekologjike, falë sistemit të djegies më të pastër në botë LNG- së,Fluturimi i ri i Kosta Cruciere është një imazh Italinë dhe bukurinë e saj të pashembullt. Në bordin e Costa Smeralda, çdo udhëtim është një përvojë e mikpritjes, shijes, stilit dhe mirëqenies frymëzuar nga Belpaese. Një lundrim mes magjisë së vendeve dhe sugjerimit të shijeve, në një kaleidoskop të emocioneve për t’u jetuar dhe ndarë me të dashurit tuaj, me privilegjin e një pervoje unike, atë të detit.

Pishina në qiellin e shtatë:   Çfarë do të përjetoni në katin e 18-të  do të jetë një eksperiencë e vërtetë e shtatë e qiellit! Do të jetë sikur të jesh në një nga vendpushimet bregdetare më të bukura, midis strukturave elegante  që formojnë një kronizë të bardha, qiellin mbi ju dhe detin rreth e qark.

Koloseu:    “Shihemi në shesh”. Costa Smeralda ka një zemër të madhe, me një emër historik. Koloseu, një hapësirë ​​në qendër të anijes në tre ura ku mund të shijoni pamjen e pandërprerë të ekraneve të ndritshme, të pish një gotë dhe të admironi detin.

 

 

Costa Smeralda

Linjë Kroçiere: Costa Cruises

kategoria anijes
tipi anijes Costa Cruises
viti i ndërtimit 2019
shpejtësia anijes 17 kn
numri i kabinave 2612
numri pasagjerëve 6522
pesha anijes 182700
gjatësia anijes 337
gjerësia anijes 42
thellësia anijes

Facilities

GJUHA NË BORD

 • anglisht
 • italiane

DOKUMENTET E UDHËTIMIT

 • pasaportë

TIPI ANIJES

 • Det

NUMRI I PASAGJERËVE

 • më shumë se 5000 pasagjerë

Agjensia nuk mban pergjegjesi per personat e kthyer nga policia per arsye te ndryshme sic jane mungese dokumentacioni, espuls, etj per udhwtimet jashte vendit.

Per rezervim, duhet te paguani pagesen e plote te pakten 10 dite para nisjes.

Rezervoni ne TEL 0674622246 0674671300 0693672523

Viber : 00355/ 0674622246 / 0674671300 / 0693672523

Whats up: 00355/ 0674622246 / 0674671300 / 0693672523

EMAIL info@dsmtours.com

Leave a Reply