TUR 2 DITOR, Tur i momentit

JANINE METEORA KOSTUR (2 DITE&1 NATE) 65 EUR

Cdo fundjave

 

DITA 1:

Nisja nga Tirana ne 05:00 te mengjesit, me ndalesa te shkurtera rruges drejt Janines. Kalimi nga Pika kufitare e Kakavisë drejt Janinës. Mberritja ne Janine. Vizite e qytetit me monumentet kryesore: Kalaja, Sheshi Qëndror, Manastiret, Sinagoga dhe Xhamitë e vjetra. Dreka e lire ne Janinë dhe vazhdojme udhetimin per ne Kallabaka dhe akomodimi ne Hotel.


Dita 2:

Mengjesi në hotel. Paradite, Vizitë panoramike e 2 prej manastireve më të famshëm të Meteorës. zonës më të bukur në Greqi qe shquhet për bukurinë e saj natyrore dhe pjesë e trashëgimisë botrore të UNESCO. Vazhdon udhëtimi për në Kostur ose Kastoria. Kastoria eshte e njohur per “Pelice-t” dhe produktet e lekures. Vizite e shkurter e qytetit. Kohe e lire per dreke. Pas drekes do te nisemi drejt pikes kufitare te Kapshtices. Mberritja ne Tirane, ne darke.

NE CMIM PERFSHIHET

  • *TRANSPORTI VAJTJE – ARDHJE DHE SHETITJET PERKATESE  ME AUTOBUS
  • *AKOMODIMI NE HOTEL 3* OSE 4* NE KALLABAKA
  • *MENGJESI + DARKA (SIPAS ZGJEDHJES TUAJ)
  • *GUIDA SHQIPTARE GJATE GJITHE UDHETIMIT

NE CMIM NUK PERFSHIHET

  • *DREKA E SECILES DITE
  • *SIGURACIONI I JETES NE UDHETIM
  • *HYRJA NE MANASTIRE
  • *TAKSA LOKALE E LIGJIT GREKE 1.5 EURO NATA PER DHOME NE HOTEL ME 3 YJE , 3 EURO NATA PER DHOME NE HOTEL ME 4 YJE

 

Agjensia nuk mban pergjegjesi per personat e kthyer nga policia per arsye te ndryshme sic jane mungese dokumentacioni, espuls, etj per udhwtimet jashte vendit.

Per rezervim, duhet te paguani pagesen e plote te pakten 7 dite para nisjes.

Rezervoni ne TEL 0674622246 0674671300 0693672523

Viber : 00355/ 0674622246 / 0674671300 / 0693672523

Whats up: 00355/ 0674622246 / 0674671300 / 0693672523

EMAIL info@dsmtours.com

Leave a Reply