TUR 1 DITOR, Tur inaktiv

Ujevara e Bogoves CDO TE DIELE 24, 28,29,30 nentor 1900 lek personi

 

Informacion

Ujevara e Bogoves ndodhet poshte fshatit Bogove nga ku ka marre edhe emrin.
Flitet qe burimet e saja te jene nga Mali i Tomorrit 2416m.
Ujevara ka nje lartesi rreth 20m dhe poshte saj nga rrjedha e ujit formon nje pishine te kristale. Bukuria joshese e Ujevares ka terhequr shume vizitore, vendas dhe te huaj.

 

INTENERARI
Nisja ne oren 07:00 nga Tirana.
Udhetimi do te zgjase rreth 4 ore me Fugon Sprinter Komod, ku gjate rruges do te kemi 2 ndalesa ne varesi te kerkesava qe do te kete grupi. Njera per pushim dhe nevojat e tjera personale, ndersa ndalesa tjeter do te jete ne fshatin bogove ku do te leme mjetet e transportit per te pire nje kafe e me pas per te vazhduar drejt UJEVARES MAGJIKE.

Shtegu qe do te ndjekim eshte i lehte dmth i perballueshem nga te gjithe perafersisht 3 Km. ecja do te vazhdoje pergjate pemeve te shumta qe do na i zbukurojne udhetimin dhe me freskine e tyre do na i lehtesojne sa me shume hapat tone.
Sapo te mberrijme tek Ujevara te gjithe do te mahniteni dhe nuk do te pushoni se beri foto dhe pare njeri tjetrin ne sy per mrekulline qe gjendet para jush.
Pushuimi tek ujevara do te jete 1 Ore dhe me pas eshte momenti ku duhet te kthehemi me memorizimet me te bukura nga peisazhi i natyres se bukur. Konsumimi i drekes ne restorantet e zones ose nga ushqimet me vete, Nisja per ne Tirane.

 

Ne cmim perfshihen:
– Transporti;
-Guida gjate gjithe udhetimit

Për këtë udhëtim, duhet të merrni me vete:
– Kepuce per Hiking ose Atlete;
– Çantë shpine; krem dielli; kapele;
– Lëngje, sanduica, fruta te thata (pije freskuese ose ujë, për gjatë udhëtimit);

Niveli ecjes eshte i thjeshte, mund ta beje cdo person i shendetshem me deshire per te eksploruar.

 

Agjensia nuk mban pergjegjesi per personat e kthyer nga policia per arsye te ndryshme sic jane mungese dokumentacioni, espuls, etj per udhwtimet jashte vendit.

Rezervoni ne TEL 0674622246 0674671300 0693672523

Viber : 00355/ 0674622246 / 0674671300 / 0693672523

Whats up: 00355/ 0674622246 / 0674671300 / 0693672523

EMAIL info@dsmtours.com

Leave a Reply