TUR 1 DITOR, Tur inaktiv

LIQENET E BELSHIT- PARKU KOMBETAR DIVJAKE-KARAVASTA.  Diel 3 Nentor2000 Leke

Nje udhetim qe nuk duhet humbur ne 2 zona qe ofrojne shume si destinacione teper atraktive.

Programi
Nisja nga Tirana ora 08:00 tek Kafe Flora Rruga Durresit.
Rruges ndalojme per nje pushim ne Liqenin e Belshit rreth 30-40 minuta
Vazhdojme udhetimin dhe ndalesa e radhes rreth 15-20 min ne Liqenin e Seferanit
Rruges nje tjeter ndalese panoramike ne Liqenin e Merhojes 5-10 minuta per te shijuar ambientin dhe shkrepur disa fotografi.
Pamjet magjike na shoqerojne gjate gjithe rruges ku serish do ndalojme 5-10 minuta per te memorizuar ne fotografi te tjera pamje te bukura.
Me pas nisemi drejt Parkut Kombetar Divjake-Karavasta.
Lundrim pergjate lagunes me varka.
Kohe e lire per te drekuar ne nje nga restorantet e zones ose mundet te merrni ushqim me vete sipas deshires.
Post dreke vizitek tek Kulla 360G dhe per ata qe kane deshire kushton 100 leke nuk perfshihet ne cmim.
Per personat qe jane te apasionuar mbas ecjes mundet te bejme rreth 4 km(1 ore e 20 min) deri tek Pisha me e Vjeter ne Park rreth 400 vjecare.
Mbas soditjes mbreselenese qe na ofroi natyra pergatitemi per kthim ne Tirane.
Mberritja ne Tirane rreth ores 19:00.

Gjerat qe duhet te keni me vete
Veshje sportive mundesisht per Hiking.
Canta e shpines.
Atlete, bluza per tu nderruar.
Uje, ushqim, fruta te thata, lengje.
Buzeqeshjen tuaj.
KUJDES !!! Per personat qe kane alergji ndaj mushkonjave duhet te keni me vete sprajt kundra mushkonjave

Perfshihet
-Transporti Tirane-Belsh-Divjake-Tirane.
-Guidat shoqeruese ne bashkepunim me Administraten e Zonave te Mbrojtura Qarku Fier.
-Lundrimi me varke.
-Ne rast se jemi me fat dhe rritet niveli i ujit mundet te shkojme sa me prane ishullit te Pelikaneve.

Agjensia nuk mban pergjegjesi per personat e kthyer nga policia per arsye te ndryshme sic jane mungese dokumentacioni, espuls, etj per udhwtimet jashte vendit.

Rezervoni ne TEL 0674622246 0674671300 0693672523

Viber : 00355/ 0674622246 / 0674671300 / 0693672523

Whats up: 00355/ 0674622246 / 0674671300 / 0693672523

EMAIL info@dsmtours.com

Leave a Reply