TUR 3 DITOR, Tur inaktiv

SARAJEVE MOSTAR MEDJUGORE‬ NISJE CDO E PREMTE (2 NETE&3 DITE) HB 99 EUR GUIDE LOKALE‬;

 

Programi

Dita 1:

Ora 05.00 Nisja te Liceu Artistik “Jordan Misja”, Rr. Elbasanit. Kryerja e procedurave kufitare. Vizite e shkurter dhe pushim kafeje ne Nikshiq. Udhetim neper Pluzine, Pive, vazhdojme udhetimin nepermjet Scepan Poljes, Serbinje, Ternovo dhe arrijme ne Sarajeve.. Vizite panoramike dhe njohese e qytetit te Sarajeves me autobus ku do te shohim rrugen Marshall Tito, Ilizha. Akomodimi ne Hotel 4****. Darka ne hotel.

Dita 2:

Mengjesi ne Hotel. Pas mengjesit nisim turin ne oborrin e familjes Mbreterore te Hasburgve ne Ilizha dhe pas kesaj vizite transferohemi ne Vrela Bosna ose Mushkerite e Sarajeves.( pagese extra) . Nisemi per vizitat ne Bashqarshi, Xhamite dhe Kishat e Sarajeves, qe jo me kot eshte quajtur Jeruzalemi I Europes. Opsionale shopping ne qendrat e medha tregtare si SKENDERAJ, OBI, VISA ose ROBOT. Kohe e lire dhe konsumimi I drekes ne nje nga lokalet e qendres se qytetit. Kthimi ne hotel dhe perdorimi i faciliteteve te hotelit (pishina,xhakuzi etj). Darka ne hotel. Mundesi per argetim ne darke.

Dita 3:

Ora 07.30-08.00 Mengjesi ne Hotel. Pas mengjesit nisja per ne Tirane. Gjate kthimit do vizitojme Mostarin ku do te shohim Uren e famshme te Mostarit, rrugen e dyqaneve te mjeshterve te vjeter,Xhamine e Madhe dhe Katedralene e Betonte te Mostarit ( e vetmja ne bote). Pas perfundimit te vizites ne Mostar do te nisemi te bejme nje vizite ne Megjugorje ose vendi I Gospa Mira ( Zonja e Paqes) ku do te vizitojme Katedralen e Shenjte dhe shijojme bukurite e ketij vendi te bekuar.Gjate rruges pushime te shkurtera kafeje. Mberritja ne Tirane ne oret e von ate darkes dhe fundi I sherbimeve tona .

Ne cmim perfshihet:
1. Udhetim me minibus/autobus komod AC;
2. Akomodimi ne Hotel 4**** per 2 nete;
3. Mengjesi dhe darka;
4. Shoqerues shqiptar gjate gjithe udhetimit;

Suplementi per Femijet:
1. 0-2 vjec falas;
2. 2-5.99 vjec 20 euro zbritje;

Ne cmim nuk perfshihet:
✘Hyrjet ne muze, kala, kisha.

Agjensia nuk mban pergjegjesi per personat e kthyer nga policia per arsye te ndryshme sic jane mungese dokumentacioni, espuls, etj per udhwtimet jashte vendit.

Rezervoni ne TEL 0674622246 0674671300 0693672523

Viber : 00355/ 0674622246 / 0674671300 / 0693672523

Whats up: 00355/ 0674622246 / 0674671300 / 0693672523

EMAIL info@dsmtours.com

Leave a Reply