TUR 3 DITOR

PARKU KRKA – SPLIT – ZADAR – DUBROVNIK 3 DITE €119. Data e nisjes: 6-8 Mars

 

Data e nisjes: 6-8 Mars

PARKU NATYROR KRKA – SPLIT – ZADAR – TROGIR – DUBROVNIK

►Dita e Parë: Tirane – Dubrovnik  – Trogir

Nisja nga Tirana në orën 04:00 të mëngjesit (Nisja nga Durresi ne oren 03:20) Pas kalimit të pikës kufitare të Muriqanit vazhdojmë udhëtim nëpër rivieren e Malit të Zi pa ndalesa. Vizite  panoramike e Shën Stefanit, Budvës dhe Tivatit. Kalimi i gjirit të Kotorit me traget për në Hercegnovi dhe vazhdimi i udhëtimit për në territorin Kroat. Ndalesa të shkurtra gjatë rrugës për kafe dhe pushime.vizitojmë Dubrovnikun i cili është pjese e Trashegimive Kulturore te UNESCO-s. Vizita përfshin: Manastirin Francescan & Domenican. Porta e Pilës dhe Ujëmbledhesin  Onofrio,  Farmacia e Vjetër, Shëtitorja kryesore e qytetit Stradun, Katedralja e qytetit, Pallati i Dukës, Kulla e Sahatit, Statujen e Heroit Orlando dhe Shkrimtarit Marin Drizic, Kullën e Mincetes. Portin e Qytetit. Akomodimi ne hotel ne Trogir .Konsumimi i darkes ne hotel .

►Dita e dytë: Parku Natyror  Krka – Zadar 

Pas konsumimit të mëngjesit nisem  drejt Parku Natyror KRKA, i cilesuar si parku më i bukur i territorit të Kroacise. Me një siperfaqe prej 109 km katror, parku KRKA (i shpallur park kombetar në vitin 1985) shquhet për ujëvarat e tij qe formohen gjatë kaskades së lumit Krka dhe si një habitat i mrekullueshem për zogjtë (mbi 225 specie te ndryshme jetojne në Krka), duke kthyer shëtitjen ne kete park nje simfoni cicerimash.
Vizite e parkut për 3-4 ore dhe më pas nisemi drejt qytetit të Zadarit, i themeluar nga Liburnet Ilirë,
Vizitë e Zadarit, një qytet ku edhe janë të vendosur një komunitet shqiptaresh para 500 vjetesh dhe kanë formuar qytezën e tyre që quhet Kallmeku. Gjatë vizites në qytetin e Zadarit do të shohim: Forumin Roman, Kishën e Donatus, Kishën e Shën Marisë, Sheshin e Popullit, etj. Pas vizitës ne Zadar , kthimi ne hotel , konsumimi i darkes .Qendrim i lire . .

►Dita e tretë: Split – Tirane
Pas konsumimit të mëngjesit në Hoteli, Mbërritja në Split dhe vizite e atraksioneve të qyteti si Pallati i Diokrecianit, Mauzoleumi i Diokrecianit, Statuja e Gregor Ninki, Teatri Kombëtar i Splitit, Pinakoteka Kryesore, Rruga Marmontova dhe Shëtitorja në Bregdet Riva Kohe e lire për kafe dhe shëtije në Split. Pas vizitës nisja drejt Tiranë duke përshkruar rivierën Kroate dhe të Malit të Zi. Ndalesa gjatë rrugës për kafe dhe pushime. Kthimi në darkë në Tiranë.

NE CMIM PERFSHIHET

  • *UDHËTIMI ME AUTOBUS
  • *AKOMODIM NË HOTEL 3* NE TROGIR
  • *MËNGJESET + DARKAT
  • *SHOQËRUES SHQIPTAR GJATË QËNDRIMIT JASHTË SHQIPËRISË

NE CMIM NUK PERFSHIHET

  • *GJITHCKA QË NUK ËSHTË PËRMENDUR NË KËTË PROGRAM
  • *BILETA E HYRJES NE PARKUN NATYROR KRKA + SHETITJA ME VARKE
  • *TAKSA LOKALE E QENDRIMIT NE HOTEL 1.5 EURO PER PERSON
  • *TAKSA E VIZITES SE QYTETIT TE SPLITIT 2.5 EURO PER PERSON
  • *SIGURACIONI JETES NE UDHETIM

Agjensia nuk mban pergjegjesi per personat e kthyer nga policia per arsye te ndryshme sic jane mungese dokumentacioni, espuls, etj per udhwtimet jashte vendit.

Rezervoni ne TEL 0674622246 0674671300 0693672523

Viber : 00355/ 0674622246 / 0674671300 / 0693672523

Whats up: 00355/ 0674622246 / 0674671300 / 0693672523

EMAIL info@dsmtours.com

Leave a Reply