TURE

Festat e Marsit ne Itali 5 DITE 259€

ROME – FIRENZE – VENECIA – RIJEKA
 • ► 4-8 Mars
 • ► 17-21 Prill

PROGRAMI:

►Dita e Pare: Tirane – Durres – Bari 
Nisja nga Tirana ne darke. Mberritja ne Durres ku do ti hipim tragetit per te shkuar ne Bari.

►Dita e Dyte: Bari – Rome 
Mberritja ne Bari rreth ores 08:00 te mengjesit. Pas procedurave doganore vazhdojme udhetimin drejt Romes. Ndalesa te shkurtra rruges per pushim, kafe & tualet. Mberitja ne Rome pas drekes, rreth ores 16:00. Akomodimi ne hotel, vizite ne Colosse & Piazza Venezia.

►Dita e Trete: Rome – Firenze 

Mengjesi ne hotel. Ne oren 08:30 fillojm turin e Romes ku do te vizitojme Vatikanin, Castel San Angelo, Plazza del Popolo. Plazza di Spagnia, Fontana di Trevi, Via Del Corso, Panteoni. Nisja drejt Firenzes rreth ores 16:00. Mberritja dhe akomodimi ne hotel. Vizite ne Michelangelo dhe me pas qendrim I lire .

►Dita e Katert: Firenze – Venecia 
Pas mengjesit startojme vizitat ne qendren historike duke filluar nga galleria Degli Uficci, Ponte Vechio Piazza della Signoria, Piazza Duomo. Ora 16:00 nisja drejt Venecias. Mberritja ne Venecia ne darke. Akomodimi ne hotel.

►Dita e Peste: Venecia – Opatija 
Mengjesi ne hotel. Ne oren 08:30 nisemi nga Punto Sabione per  te hyre ne brendesi te ishullit te Venecias nepermjet kanalit. (Kosto extra 20 euro per taksen e qytetit dhe bileten e anijes) Fillojme vizitat ne Piazza San Marco ku ndodhen pothuajse te gjitha kishat, monumentet dhe atraksionet e Venecias. Ne dreke nisja per ne Opatija . Mberritja ne hotel. Me pas qendrim i lire.

►Dita e Gjashte: Opatija – Tirane – Durres 
Pas mengjesit ne hotel. Nisja per udhetimin ne kthim per ne Shqiperi me ndalesa te shkrutra gjate rruges. Mberritja ne Tirane dhe Durres ne darke.
Fundi i sherbimit tone.

NE CMIM PERFSHIHET

 • *TRANSPORTI ME AUTOBUS KOMOD
 • *AKOMODIMI NE HOTEL
 • *MENGJESET NE HOTEL
 • *BILETA E TRAGETIT DURRES – BARI ME KABINE
 • *GUIDE SHQIPETARE GJATE GJITHE UDHETIMIT

NE CMIM NUK PERFSHIHET

 • *BILETA E HYRJEVE NEPER MUZEUME
 • *HYRJA NE VENECIA (20 EURO TAKSA PER PERSON + TRAGETI)
 • *SHETITJA ME GONDOLA
 • *KONSUMIMI I VAKTEVE TE DREKES DHE TE DARKES

Agjensia nuk mban pergjegjesi per personat e kthyer nga policia per arsye te ndryshme sic jane mungese dokumentacioni, espuls, etj per udhwtimet jashte vendit.

Rezervoni ne TEL 0674622246 0674671300 0693672523

Viber : 00355/ 0674622246 / 0674671300 / 0693672523

Whats up: 00355/ 0674622246 / 0674671300 / 0693672523

EMAIL info@dsmtours.com

Leave a Reply