TURE

BUKURESHT – BRASHOV (KESHTJELLA DRAKULES) 5 DITE €185

BUKURESHT – BRASHOV – SOFJE – SHKUP
  • ► 4-8 Mars
  • ► 17-21 Prill

PROGRAMI:

►Dita e Pare: Tirane – Shkup – Sofje
Nisja nga Tirana me autobus ne ora 04.00 ( Nisja nga Durresi ne oren 03:20 )  te mengjesit, në drejtim të Sofjes. Gjatë rrugës, pushime per kafe dhe Drekë ne Shkup. Mbrritja në Sofje. Sistemimi në Hotel.Qendrim i lire ( Nuk mungojn sugjerimet e shoqeruesit per shetitjet e mbremjeve apo per sugjerimet e konsumimit te drekes dhe darkes )

►Dita e Dyte: Sofje – Bukuresht

Mëngjesi në Hotel. Vizitë në Monumentet Kryesore te qytetit: Fillon nga Hotel Sheraton Balkan, Kisha St. Nedelia, Statuja St. Sofia, Kisha St. Petka Samardjiiska, Kisha Cifute Synagogue, Tregu Qendror, St. George Rotanda, Presidenca, Sheshi Battenberg, Galeria Kombëtare e Arteve, Teatri Kombëtar “Ivan Vazov”, Kisha Ruse, Monument i Ushtarëve të Panjohur, Akademia e Shkencave Bullgare, Parlamenti, Monumenti i Mbretit Clirimtar, Kisha St. Sofia, Katedralja Alexander Nevski dhe Crypt. Nisje per ne Bukuresht. Mberritja, akomodimi ne hotel.

►Dita e Trete : Bukresht

Mëngjesi në hotel dhe mbas mëngjesit nisja për ne Brashov, nje qytet me bukuri mesjetare. I cili ofron akses te lehte per ne kështjellën Bran, kështjella e Drakulas ku ju ftojmë që të përjetoni historinë, mitin, intrigën dhe magjinë e këtij vendi të mrekullueshëm të Transilvanisë. Kështjella eshte ndërtuar në vitin 1377, është një monument kombëtar shumë i rëndësishëm dhe një pikë referimi për zonen e Transilvanisë. Kthimi ne hotel. Shetitje e lire .

►Dita e Katert : Bukuresht – Shkup

Mengjesi ne hotel dhe pastaj vazhdojme turin e qytetit ku do vizitoni Pallatin e Parlamentit ose ndryshe Shtëpia mbreselenese e Çausheskut, që është i pari në Europë për nga madhësia e tij dhe i dyti në botë mbas Pentagonit. Gjate turit do të vizitoni disa nga monumentet me te bukura si: “Harku i Triumfit”, Shtëpia e Gazetareve, parku “Herastrau” dhe bulevardi “Chiseled” që I ka dhene qe ne 1900 Bukureshtit emrin “Parisi I vogel etj . Nisja drejt qytetit te Shkupit . Mberritja dhe akomodimi ne hotel.

►Dita e Peste : Shkup – Tirane

Mengjesi ne hotel. Me pas fillojme viziten ne kryeqytetin e Maqedonise. Vizita jona fillon nga shtepia e Nene Terezes, per te kaluar me pas tek sheshi i shatrevanave “Aleksander i Madh”, ura e Artisteve, ura e Civilizimit, Blloku i Muzeve, Carshia e vjeter, Kalaja e qytetit, etj. Pas vizitave ne Shkup bejme kthimin per ne Tirane me ndalesa te shkurtra per kafe dhe konsumimin e drekes. Mberritja ne Tirane dhe fundi I sherbimit tone.

Duhet te keni me vete :

-Cante shpine, Shishe uji 1 Liter, rroba pambuku per nderres ,fruta te thata, cokollata,

NE CMIM PERFSHIHET

  • *UDHETIM VAJTJE-ARDHJE ME AUTOBUS KOMOD
  • *AKOMODIM NË HOTELE 3* DHE 4*
  • *MËNGJESET PËR TË GJITHA DITËT E UDHËTIMIT
  • *SHËTITJET ME AUTOBUS SIPAS PROGRAMIT
  • *SHOQËRUES SHQIPTAR GJATË GJITHE UDHETIMIT

NE CMIM NUK PERFSHIHET

  • *GJITHÇKA QË NUK ËSHTË PËRMENDUR NË KËTË PROGRAM
  • *HYRJET NË MONUMENTE DHE MUZEUME.

Agjensia nuk mban pergjegjesi per personat e kthyer nga policia per arsye te ndryshme sic jane mungese dokumentacioni, espuls, etj per udhwtimet jashte vendit.

Rezervoni ne TEL 0674622246 0674671300 0693672523

Viber : 00355/ 0674622246 / 0674671300 / 0693672523

Whats up: 00355/ 0674622246 / 0674671300 / 0693672523

EMAIL info@dsmtours.com

Leave a Reply