TUR 3 DITOR

SELANIK-KATERINI-METEORA 3 DITE €85

 

SELANIK – METEORA- KOSTUR
  • ► 6-8 Mars

PROGRAMI:

►Dita e Parë:

Nisja ne ora 05.00 nga Tirana , ( nisja nga Duresi ne oren 04:20) .Udhëtimi me autobuz nëpërmjet Kapshticës për në Selanik. Pushime gjate rruges. Mberritja në Katerini. Akomidimi ne hotel . Konsumimi i darkes ne hotel.Shetitje ne mbremje ne qendren e Katerinit. .
►Dita e Dytë:

Mengjesi ne hotel. Fillojne vizitat e atraksioneve kryesore te Selanikut, nje qytet qe daton qe ne vitin 315 para Krishtit dhe qe ka marre emrin nga motra e Aleksandrit te Madh. Vizitohen Sheshi Aristotelus, Kisha e Sh. Dhimitrit dhe Forumi Romak qe ne shekulline dyte pas Krishtit, Harku i Galerios i cili ka qene Perandor deri ne 311 si dhe Mausoleumi i tij, zona Tsimiski dhe Kulla e Bardhë ku keni mundesine te shijoni kafen tuaj buze detit ose ne nje prej anijeve qe vozisin pergjate bregdetit me pamje nga gjithe qyteti. Pasditja per Shopping ne nje nga qendrat tregetare me te medha, Cosmos. Kthimi ne hotel dhe konsumimi i darkes ne hotel me muzike live

►Dita e Tretë: Mengjesi ne Hotel. Nisja për në Shqipëri. Gjatë rrugës ndalesë ne manastiret  e magjeshme te Meteores .Kthimi ne token Shqiptare nga dogana e Kapshtices . Nisja dhe mbrritja në Tirane ne mbremje .

 

 

NE CMIM PERFSHIHET

  • *UDHËTIMI VAJTJE-ARDHJE ME AUTOBUS KOMOD
  • *AKOMODIM NË HOTELET 3*S
  • *MËNGJESET DHE DARKAT PËR TË GJITHA DITËT E QENDRIMIT
  • *SHOQERUES SHQIPTARE
  • *MBREMJA FESTIVE E DARKES SE DYTE

NE CMIM NUK PERFSHIHET

  • *GJITHCKA QË NUK ËSHTË PËRMENDUR NË KËTË PROGRAM
  • *HYRJET NË MONUMENTE DHE MUZEUME
  • *SIGURACIONI JETES NE UDHETIM
  • *TAKSAT LOKALE SIPAS LIGJIT TE RI GREK , 1.5 EURO PER DHOME NE NATE PER HOTEL ME 3 YJE , 3 EURO PER DHOME NE NATE NE HOTEL ME 4 YJE .

POLITIKAT E FEMIJEVE
• 0-3.99 VJEC JANË FALAS
• 4-11.99VJEC, NËSE NJE FEMIJE AKOMODOHET NË DHOMË ME 2 TË RRITUR, PËRFITON 50 % ZBRITJE
• MBI 12 VJEC PAGUAN SI I RRITUR

Agjensia nuk mban pergjegjesi per personat e kthyer nga policia per arsye te ndryshme sic jane mungese dokumentacioni, espuls, etj per udhwtimet jashte vendit.

Rezervoni ne TEL 0674622246 0674671300 0693672523

Viber : 00355/ 0674622246 / 0674671300 / 0693672523

Whats up: 00355/ 0674622246 / 0674671300 / 0693672523

EMAIL info@dsmtours.com

Leave a Reply