TUR 3 DITOR

LEFKADA – PARGA – PREVEZA – JANINE 3 DITE €99 ► 6-8 Mars

PROGRAMI:

►Dita e Pare: Nisja nga Tirana ne mengjes ne oren 05.00. Ndalesa te shkurtra rruges. Kalimi i kufirit nga pika kufitare e Qafe Botes. Vizite ne qytetin e Parges, ku mund te konsumojme dhe dreken .Vazhdimi I udhetimit drejt ishullit te Lefkades .Akomodimi ne hotel .Pas konsumimit te darkes ne hotel qendrim I lire per shetitje ne qender te ishullit.

►Dita e Dyte: Pas mengjesit nisja per ne fshatin turistik te ishullit Nidri . Aty fillon edhe shetitja magjepsese ne ujerat e detit Jon ku vizitohet ne menyre panoramike ishulli me fame boterore SCORPION ( ishulli I te famshit Aristotel Onasi) , dhe ishulli Meganisit ku ndalojm ne fshatin turistik Vathi ose Spartohori .Kjo shetitje zgjat perafersisht 3 ore  dhe me pas kthehemi ne Nidri .  Me pas do te bejm vizite ne manastirin Faneromeni ku pervecse vizites ne manastir perfitojm nje panorame fantastike te gjith qytetit te Lefkades . Akomodimi ne Hotel.Konsumimi i darkes ne hotel .

►Dita e Trete: Mëngjesi në hotel.Ndales per kafe dhe vizite ne Preveza . Me pas nisemi per ne Janine , aty do te kemi mundesi per te bere nje vizite ne shetitoren buze liqenit Pamvotis  dhe ne kalane e Janises .Konsumimi I drekes ne Janine ne menyre individuale . Kthimi ne Tirane nga dogana e Kakavise . Mberritja ne Tirane ne darke .

Fundi I sherbimit tone .

NE CMIM PERFSHIHET

  • *TRANSPORTI ME AUTOBUS KOMOD
  • *AKOMODIMI TESORO 3*S
  • *MENGJESI + DARKA
  • *SHOQERUES SHQIPTAR GJATE UDHETIMIT

NE CMIM NUK PERFSHIHET

  • *SHETITJA ME ANIJE 10 EURO/PERSON
  • *DREKAT
  • *SIGURACIONI I JETES NE UDHETIM ( I DETYRUESHEM)
  • *TAKSAT LOKALE TE LIGJIT TE RI GREK E CILA PAGUHET CASH NE RECEPSION . 1.5 EURO PER DHOME PER NATE NE HOTEL ME 3* DHE 3 EURO PER DHOME PER NATE NE HOTEL ME 4*

SHENIM

POLITIKAT E FEMIJEVE
• 0-2.99 VJEC JANË FALAS
• 3-11.99VJEC, NËSE NJE FEMIJE AKOMODOHET NË DHOMË ME 2 TË RRITUR, PËRFITON 35  % ZBRITJE
• MBI 12 VJEC PAGUAN SI I RRITUR

Agjensia nuk mban pergjegjesi per personat e kthyer nga policia per arsye te ndryshme sic jane mungese dokumentacioni, espuls, etj per udhwtimet jashte vendit.

Rezervoni ne TEL 0674622246 0674671300 0693672523

Viber : 00355/ 0674622246 / 0674671300 / 0693672523

Whats up: 00355/ 0674622246 / 0674671300 / 0693672523

EMAIL info@dsmtours.com

Leave a Reply