Tur i momentit, TURE

ZAKYNTHOS 5 DITE €255

 

ZAKYNTHOS
 • ► 12 -16 Korrik €255
 • ► 16 – 20 , 20 – 24 Korrik €275
 • ► 26 – 30 Korrik €280
 • ► (4 Dite ) 2 – 5 Gusht , €220
 • ► 9 -13 , €285
 • ► (4 Dite ) 16 – 19 ,23 – 26 Gusht €220

PROGRAMI:

► DITA PARË

► Nisja nga Tirana ne oren 22:00 ne darke nje dite para dates se nisjes.

► Nisja nga Durresi ne oren 21:20 ne darke nje dite para dates se nisjes.

► Nisja nga Elbasani ne oren 21:20 ne darke nje dite para dates se nisjes.

Ndalesa te shkurtra gjate rruges. Kalimi I doganes ne piken kufitare Kakavije. Pas kalimit te kufirit do te perdorim autostraden IONIAN ROAD e cila lidh qytetin e Janines me qytetin e Patres per te shkuar me pas drejt portit te Kilinit ku do te marrim tragetin per ne Zakynthos. Rreth drekes mberritja dhe akomodimi ne hotel. Pushim .Pas konsumimit te darkes vizite ne qender te sheshit Solomos .

► DITA DYTË

Mengjesi ne hotel. Pas mengjesit marrim anijen qe ben shetitjen rreth e qark gjithe ishullit te Zakynthos, ku vizitohen: Shpella e Delfinave, Fytyra e Poseidonit e gdhendur ne Shkemb, Navagio Beach (Plazhi me I famshem I ishullit) , , Shpella Blu , Shpella Keri, Xyriai (plazh kurativ), Porti San Nikola, Tsivili. Kjo shetitje e mrekullueshme mbaron rreth ores 17:00 dhe ka nje kosto extra prej 25 euro per person ..Kthimi ne hotel . Mbremje e lire.(Personat qe nuk kan deshire te jene pjesmarres ne udhetimin me anije mund te shfrytezojne plazhin afer hotelit )

► DITA TRETË

Mengjesi ne hotel. Pas mengjesit nisemi drejt Vasilikos beach , nje nder plazhet me te bukur ne te cilin keni mundsi te beni party ne anije gjate dites pervecse plazh . Opsionale , kohe e lire per plazh deri ne pasdite .Kthimi ne hotel . Pas darke shijojme jeten plot ngjyra qe Zakynthos ofron, sipas deshires ne Taverna, Clube,

► DITA KATËRT

Mengjesi ne hotel. Me pas nisemi per tek anijet qe bejn lundrime te dedikuara per tek ishulli I breshkave .Pervecse tur rreth ishullit Marathonisi per te pare breshkat Carreta Carreta ( Simboli I ishulit te Zakynthos ) gjithashtu ne ate vend fantastic kemi mundesi qe te bejm edhe plazh.Anija per ne ishullin e breshkave ka kosto extra 15 euro per person .Pas vizites se breshkave opsionale vizite ne BALLKONIN E GJIRIT TE NAVAGIOS ,SHIPWRECK ( PAGESE EXTRA 10 EURO/PERSON dhe kjo vizite realizohet ne baze te pjesmarrjes se nje numri te konsiderueshem ) . Kthimi ne hotel .

► DITA PESTË

Mengjesi ne hotel. Pas mengjesit nisemi drejt Shqiperise, perseri nepermjet autostrades IONIAN ROAD. Pushime te shkurtra gjate rruges. Kohe e lire per te konsumuar dreken ne Janine. Kthimi per ne Tirane , Durres & Elbasan ne darke. Fundi I sherbimit tone.

 

Duhet te keni me vete :
Veshje Sportive ,sadalje  ose Atlete, Cante shpine, Shishe uji 1 Liter, rroba pambuku per nderrese, rroba banjo, Krem dielli, Kapele, Syze Dielli, fruta te thata, cokollata.

NE CMIM PERFSHIHET

 • *TRANSPORTI ME BUS/MINIBUS .
 • *AKOMODIMI 4 NETE NE HOTEL STRADA MARINA 4* ( NE QENDER )
 • *MENGJESET + DARKAT
 • *PERDORIMI I PISHINES SE HOTELIT
 • *SHOQERUES SHQIPTAR GJATE GJITHE UDHETIMIT

NE CMIM NUK PERFSHIHET

 • *GJITHCKA QË NUK ËSHTË PËRMENDUR NË RUBRIKËN PËRFSHIHET.
 • *BILETA E TRAGETIT KYLLINI – ZAKYNTHOS – KYLLINI 18 EURO
 • *SHËTITJET ME ANIJE, SPORTE E NDRYSHME TE UJIT
 • *SIGURACIONI JETËS NË UDHETIM (I KËSHILLUSHËM).
 • *TAKSAT LOKALE TE LIGJIT TE RI GREK E CILA PAGUHET CASH NE RECEPSION. 0.5 EURO PER DHOME PER NATE NE HOTEL ME 2* DHE 1.5 EURO PER DHOME PER NATE NE HOTEL ME 3*, 3 EURO PER DHOME NE NATE NE HOTELE ME 4 * DHE 4 EURO PER DHOME NE NATE NE HOTELE ME 5 *.

SHENIM

POLITIKAT E FEMIJEVE :
• 0-1.99 VJEC PA PAGESE ;
• 2-11.99 VJEC, NESE AKOMODOHET NE DHOME ME 2 TE RRITUR,PERFITON 50% ULJE .
• MBI 12 VJEC PAGUAN SI I RRITUR.
• NESE NUK I KA MBUSHUR 18 VJEC, DHE UDHETON ME NJERIN OSE ASNJERIN NGA PRINDERIT, I DUHET PATJETER PROKURE E NOTERIZUAR.

#SHENIM :
► AKOMODIMI NE DHOME TEKE (SINGLE) KA PAGESE EXTRA NE VARESI TE HOTELEVE KU QENDROHET.
► NESE KREVATI NUK DO TE JETE DOPJO , DO TE JENE DY KREVAT TEKE TE BASHKUAR.
► PER REZERVIM NEVOJITET 50% E PAGESES PARAPAGIM DHE PJESA TJETER 5 DITE PARA NISJES .
► PËR REALIZIMIN E KETIJ UDHËTIMI NUMRI MINIMAL I PJESËMARRËSVE ËSHTË 20 (NJËZET)
► NË RAST ANULLIMI TË UDHËTIMIT KLIENTI NJOFTOHET 1-3 DITË PARA.
► PAGESA E BERE ESHTE E PAKTHYESHME.
► AGJENSIA NUK MBAN PERGJEGJESI PER PERSONAT E KTHYER NGA POLICIA PER ARSYE TE NDRYSHME SIC JANE MUNGESE DOKUMENTACIONI, ESPULS, ETJ.
► NESE FEMIJA NUK I KA MBUSHUR 18 VJEC, DHE UDHETON ME NJERIN OSE ASNJERIN NGA PRINDERIT, I DUHET PATJETER PROKURE E NOTERIZUAR .

MUNDESI ARGETIMI NE ZAKYNTHOS:
1. AQUAPARK PER FEMIJE
2. SPORTE TE NDRYSHME UJORE – JET SKI, CANOE, WATER SKI, PARAGLIDE, CRAZY SOFA
3. HIPIZEM , HEDHJE ME PARASHUTE .
4. VIZITE NE FABRIKE VAJI, PARFUMI , VERE
5. PARTY TE NDRYSHME – SCHIUMA PARTY, PAINT PARTY, WHITE PARTY, COURAGE PARTY, BOAT PARTY

Agjensia nuk mban pergjegjesi per personat e kthyer nga policia per arsye te ndryshme sic jane mungese dokumentacioni, espuls, etj per udhwtimet jashte vendit.

Rezervoni ne TEL 0674622246 0674671300 0693672523

Viber : 00355/ 0674622246 / 0674671300 / 0693672523

Whats up: 00355/ 0674622246 / 0674671300 / 0693672523

EMAIL info@dsmtours.com

Leave a Reply