TUR 2 DITOR, Tur i momentit

VERMOSH – TAMARË – LËPUSHË 2 DITË 7400 LEKË

 

LEPUSHE – TAMARE – VERMOSH – PLAVE – GUCI – VUTHAJ
 • ► 6 , 13 , 20 , 24 , 27 Qershor
 • ► 1 , 4 , 8 , 11 , 15 , 18 , 22 , 25 Korrik
 • ► 1 , 5 , 8 , 12 , 15 , 19 , 22 , 26 , 29 Gusht
 • ► 5 , 9 , 12 ,19 , 26 Shtator

 

PROGRAMI:

►Dita e Parë :

Nisja nga Tirana ne oren 06:00 te mengjesit .

Nisja nga Durresi ne oren 05:20 .

Nisja nga Elbasani ne oren 05:20 .

Ndalesa gjate rruges 2, nje ne aksin rrugor Lezhe – Shkoder per te pire kafen e mengjesit.
Ndalese ne Ballkonin Leqet e Hotit ku shijojme pamjen e mrekullueshme qe na rrethon ne te katerta anet.
Mberritje ne Lepushe , ne dreke.
Me pas i drejtohemi Ujvares se Lepushes ( rreth 1 ore ecje malore vajtje – ardhje)

( Shenim per personat qe nuk duan te bejne ecjen mundet te qendrojne tek bujtina, shetitje aty prane ose kohe e lire).Me pas nisemi per ne Plavë dhe vizitojme qytetin dhe Liqenin e Plavës.
Me pas mberrijme ne Guci dhe akomodohemi ne hotel Rosi ose Eko Katund Rosi ne varesi te zgjedhjes tuaj. Vjen koha e darkes , shijojme ushqimin ne tavolinat e shtruara me gatimet tradicionale te zones. Shetitje e lire.

►Dita e Dytë :

Konsumimi I mengjesit ne hotel mes ajrit te paster dhe gjelberimit perreth , duke shijuar gjithe natyren fantastike te trevave Shqiptare ne Malin e Zi .
Me pas nisemi per ne fshatin Vuthaj ku do te bejme vizite ne Krojet e Ali Pashe Gucise dhe ne Syrin e Kalter te Skafkacit sebashku me Ujvaren GËRLA .
( Sugjerohet dreka tek restoranti buze ujvares , EXTRA 10 euro per person ). Me pas kthehemi per ne Tamare (qendrim rreth 30 minuta) . Kthehemi per ne Tirane me nje ndalese ne Shkoder .Mberritja ne Tirane , Durres  dhe  Elbasan rreth ores 21:00 – 22:00.

Fundi I sherbimit tone !

►Sugjerohet te keni me vete :

Cante shpine, Shishe uji 1 Liter, rroba pambuku per nderrese ,fruta te thata, aparat fotografike , cokollata , veshje sportive per ecje dhe shume energji .
MOS HARRONI DUHET TE MERRNI ME VETE EDHE KARTAT E ID OSE PASHAPORTEN

►Info mbi destinacionin :

Fshati Lepushë ndodhet 21 km larg Tamares dhe 10 km më në juglindje të fshatit Vermosh.Ky fshat gjendet 1200 m mbi nivelin e detit dhe vlerёsohet si kryevepra e natyrёs sё Kelmendit. Ai shtrihet nё njё luginё tё butё tё veshur me gjelbërim, ku pranё saj ngrihen Bjeshkёt e Namuna, vendi ku lindёn legjendat dhe Eposi i Kreshnikёve etj..

 

NE CMIM PERFSHIHET

 • *TRANSPORTI ME BUS/MINIBUS .
 • *AKOMODIMI NE HOTEL
 • *MENGJESI ( DITES 2)
 • *DREKA & DARKA ( DITES 1) (PIJET GJATE VAKTEVE)
 • *SHOQERUES SHQIPTARE

NE CMIM NUK PERFSHIHET

 • *GJITHCKA QE NUK ESHTE PERMENDUR NE RUBRIKEN “NE CMIM PERFSHIHET”
 • *DREKA NE VUTHAJ DITEN E 2 ( 10 EURO PER PERSON)
 • *SIGURACIONI I SHENDETIT NE UDHETIM

SHENIM

POLITIKAT E FEMIJEVE
• 0-2.99 VJEC JANË FALAS
• 3-5.99 VJEC, NËSE AKOMODOHET NË DHOMË ME 2 TË RRITUR, PËRFITON 50 % ZBRITJE
• MBI 6 VJEC PAGUAJNE SI TE RRITUR

SHENIM
► AKOMODIMI NE DHOME TEKE (SINGLE) KA PAGESE EXTRA NE VARESI TE HOTELEVE KU QENDROHET.
► NESE KREVATI NUK DO TE JETE DOPJO , DO TE JENE DY KREVAT TEKE TE BASHKUAR.
► PER REZERVIM NEVOJITET 50% E PAGESES PARAPAGIM DHE PJESA TJETER 5 DITE PARA NISJES .
► PËR REALIZIMIN E KETIJ UDHËTIMI NUMRI MINIMAL I PJESËMARRËSVE ËSHTË 20 (NJËZET)
► NË RAST ANULLIMI TË UDHËTIMIT KLIENTI NJOFTOHET 1-3 DITË PARA.
► PAGESA E BERE ESHTE E PAKTHYESHME.
► AGJENSIA NUK MBAN PERGJEGJESI PER PERSONAT E KTHYER NGA POLICIA PER ARSYE TE NDRYSHME SIC JANE MUNGESE DOKUMENTACIONI, ESPULS, ETJ.
► NESE FEMIJA NUK I KA MBUSHUR 18 VJEC, DHE UDHETON ME NJERIN OSE ASNJERIN NGA PRINDERIT, I DUHET PATJETER PROKURE E NOTERIZUAR .

Agjensia nuk mban pergjegjesi per personat e kthyer nga policia per arsye te ndryshme sic jane mungese dokumentacioni, espuls, etj per udhwtimet jashte vendit.

Rezervoni ne TEL 0674622246 0674671300 0693672523

Viber : 00355/ 0674622246 / 0674671300 / 0693672523

Whats up: 00355/ 0674622246 / 0674671300 / 0693672523

EMAIL info@dsmtours.com

Leave a Reply