TUR 2 DITOR, Tur i momentit

KANIONET E OSUMIT 2 DITË 6000 LEKË (45 euro rafting)

 • ► 13-14 , 20-21 , 27-28 Qershor
 • ► 4-5 , 11-12 , 18-19 , 25-26 Korrik
 • ► 1-2 , 8-9 , 15-16 , 22-23 , 29-30 Gusht
 • ► 5-6 , 12-13 , 19-20 , 26-27 Shtator

 

PROGRAMI:

► Dita e pare :  ( Tirane – Belsh – Berat ) .

Nisja nga Tirana ne oren 06:30 .

Nisja nga Durresi ne oren 05:45 .

Nisja nga Elbasani ne oren 07:00 .

Vazhdimi i udhetimit drejt fshatit turistik Belsh . Vizite fshat dhe  ne liqenet e famshem te Belshit .
Nisemi per ne qytetin e Beratit . Akomodimi ne hotel 4* ne qender te Beratit me arkitekture tradicionale  ne lagjen e vjeter te Mangalemit .
Pasdite ne shoqerine e guides, do te viztiojme qytetint e Beratit duke filluar nga kalaja e qytetit, muzeu i ikonave Onufri, lagja e vjeter e Gorices, lagja e vjeter e Mangalemit, qendren e qytetit.
Konsumimi i darkes ne hotel .Pas  darkes qendrim i lire .

► Dita e dyte : ( Berat – Corovode – Kanion – Bogove – Tirane )

Pas konsumimit te mengjesit ne hotel nisemi drejt Kanioneve. Gjatë rrugës do të kemi mundësi të shijojmë degëzimet e lumit të Osumit dhe majat e larta të malit të Tomorrit. Eksplorimi jonë nis me vizitën tek ‘Lakorja Panoramike e Flamurit’, një nga pikat më të bukura buzë kanionit. Më pas do të vizitojmë ‘Vrimën e Nuses'(nga ku rrjedhë një legjendë që do ta zbulojmë gjatë udhëtimit) dhe Urën e Vjetër të Zaberzanit të vendosur në një nga pjesët më të bukura midis faqeve të kanionit. Ne Zaberzan mund te shfrytezoni rrjedhen e Lumit Osum per tu lare dhe per banjo dielli.  Gjithashtu do të kemi mundësi që gjatë eksplorimit të prekim Mullirin e Babait, Gjurmën e Abaz Aliut. Opsionale është mundësia për të përjetuar edhe adrenalinën e rafting (pagesa ekstra 45 euro/person).Konsumimi i drekes sugjerohet nga shoqeruesi i grupit. Në kthim do të ndalojmë në Bogovë ku do të kemi mundësi të vizitojmë Ujëvarën e Bogovës .

Me pas vazhdojmë udhëtimin për në kthim. Mbërritja në Tiranë, Durrës  dhe Elbasan rreth orës 21:00.

►Duhet te keni me vete :

-Rroba banjo
-Atlete te vjetra, sandale te mbyllura
-Kostum sportiv
-Rroba pambuku per nderrese
-Veshje sportive per ecje

-Peshqir
-Rroba te ngrohta per t’u nderruar
-Sandale/Atlete per t’i  nderruar ne fund te udhetimit
-Cante shpine
-Shishe uje 1 liter
-Fruta te thata
-Aparat fotografike

 

NE CMIM PERFSHIHET

 • *TRANSPORTI KOMOD VAJTJE-ARDHJE
 • *AKOMODIMI NE HOTEL 4* (NE QENDER TE BERATIT)
 • *MENGJESI DHE DARKA
 • *GUIDA PER GJATE UDHETIMIT

NE CMIM NUK PERFSHIHET

 • *VIZITAT NE MUZEUME HISTORIKE DHE KALA
 • *RAFTING , 40 EURO EXTRA(REALIZIMI ESHTE NE VARESI TE NIVELIT TE LUMIT)
 • *GJITHCKA QE NUK ESHTE PERMENDUR ME SIPER
Rezervoni ne TEL 0674622246 0674671300 0693672523

Viber : 00355/ 0674622246 / 0674671300 / 0693672523

Whats up: 00355/ 0674622246 / 0674671300 / 0693672523

EMAIL info@dsmtours.com

Leave a Reply