Tur i momentit, TURE

5 Ditë: Plazh në Sarandë Ksamil / 129€

 

Detajet e Turit
 SARANDE  KSAMIL  KROREZ  KAKOME  SYRI I KALTER  BUTRINT

 

5 DITE FILLON NGA  129€

 EKSTRA DARKA 5 € NATA PER PERSON NE HOTELIN PERKATES

 

HOTEL – SEASIDE 4*
Korriku – 129€ / Gushti – 139€


HOTEL  VISAD 4* Buzë Detit 

Korriku – 139€ / Gushti – 149€


HOTEL – OASIS 4* Superior 

Korriku – 140€ / Gushti – 160€


Nisje 13 KORRIK
Nisje 17 KORRIK
Nisje 21 KORRIK
Nisje 24 KORRIK
Nisje 25 KORRIK
Nisje 29 KORRIK


Nisje 2 GUSHT
Nisje 6 GUSHT
Nisje 10 GUSHT
Nisje 14 GUSHT
Nisje 18 GUSHT
Nisje 22 GUSHT
Nisje 26 GUSHT
Nisje 30 GUSHT


Nisje 3 Shtator
Nisje 7 Shtator
Nisje 11 Shtator
Nisje 15 Shtator
Nisje 19 Shtator

 HOTEL OASIS 4* S
KORRIKU 5 DITE 140€ / GUSHTI 5 DITE 160€

HOTEL SEA SIDE 4*
KORRIKU 5 DITE 129€ / GUSHTI 5 DITE 139€

Hotel VISAD 4* PLAZH PRIVAT
KORRIKU  5 DITE 139€ / GUSHTI 5 DITE 149€

 


PROGRAMI

Nisje nga Tirana / Durrësi dhe Elbasani

 

DITA 1: Gjirokastër, Syri i Kaltër, Plazh në Sarandë

Nisja ne mengjes ne oren 05:30 ne drejtim te qytetit te Sarandes.
Gjate udhetimit ndalese per te konsumuar mengjesin dhe per te vizituar qytetin dhe pazarin e njohur te Gjirokastres ,vazhdimi i udhetimit tone drejt Syrit te Kalter kemi nje ndalese, ku do te qendrojme rreth 45 minuta per te vizituar nje nga bukurite natyrore qe ai ofron. Pas vizites i drejtohemi  Sarandes, mberritja ne Sarande. Akomodimi ne hotelin perkates. Kohe e lire per plazh ne La Cueva Beach prane hotelit. Darka ne Hotel per personat qe kane perzgjedhur te konsumojne darken. Mbremje e lire per te shijuar jeten e nates ne Sarande ne shetitore apo clube-t e ndryshme.

DITA 2: Plazhi 3 ishujt Ksamil dhe vizitë Butrintit
Pas mengjesit ne hotel i drejtohemi plazhit te Ksamilit, ku kemi perzgjedhur plazhin 3 Ishujt, nje nder plazhet me te bukur dhe me ujin me te paster te Ksamilit. Qendrimi ne plazh deri ne oren 17:30 . Gjate kesaj dite  ne konsultim me guiden cdokush qe ka deshire te vizitoje Butrintin do te dakortesohen per te vizituar qytetin antik te Butrintit. Ky udhetim perfshire dhe viziten zgjat rreth 2 ore. Pas plazhi kthehemi ne hotel,

Darka ne hotel per te gjithe personat qe e kane rezervuar paketen me darke. Mbremja e lire

Per personat qe kane paketen me mengjes hoteli ndodhet ne nje zone e cila ofron shume Restorante dhe Bare.

DITA 3: Lundrim me Anije dhe plazh ne Krorez, Rojdhese, Kakome dhe Kepin e Qefalit

Pas mengjesit ne hotel, nga Limani ne Sarande ne oren 10:00 do te nisim lundrimit tone drejt brigjeve fantastike te detit Jon. Lundrimi do te behet me Anijen ONHEZMUS e stilit gulet.
Gjate turit do te behen tre ndalesa, ndalesa e pare eshte vizite panoramike ne Kepin e Qefalit, Me pas vazhdojme lundirmin tone drejt  Gjirit te virgjer te Kakomese.Nje nga plazhet e ndaluar per vite me rradhe por qe se fundmi eshte shtuar ne atraksionet turistike te detit Jon.
Pas plazhit ne Kakome vazhdimi i lundirmit drejt plaszhit fantastik te  Krorzes .Rreth ore 13.00 do te shtrohet dreka per te gjithe ata qe kane rezervuar paketen me dreke.
Rreth ores 14.00 behet nisja per ndalesen e radhes ne plazhin e Roidhese.
Rreth ores 16.00 behet nisja per ne Sarande dhe ne oren 17.00 eshte mberritja ne Liman.

(Ky lundrim me anijen ONHEMZUS ofrohet ne 2 opsione :

OPSIONI 1.

22 euro qe perfshin lundrimin + 1 pije gjate turit

OPSIONI 2
Paketa 35 euro qe perfshin lundrimin + dreken + 1 pije gjate turit)

Personat qe nuk do te deshirojne mund te bejne plazh ne La Cuerva Beach ose te plazhi i Santa Quaranta.
Darka ne restorantin e hotelit per personat qe e kane perzgjedhur paketen me darke.
Pas darke, meqenese hotelet tona ndodhen prane clube-ve ju sugjerojme ti shijoni.

Dita 4: Plazh ne La Cueva Beach
Pas mengjesit ne hotel se bashku me shoqeruesin tone do te nisemi per ne plazhin La Cueva Beach (300 m nga hoteli). Ky plazh ofron bar,restorant,beach-bar gjithashtu here pas here organizohen party gjate dites.

Qendrimi ne plazh deri ne oren 17:30, kthimi ne hotel sipas deshires meqenese jemi afer me hotelin. Darka ne restorantin e hotelit per personat qe e kane perzgjedhur paketen me darke.

Dita 5: Plazhi i Pasqyrave 

Pas mengjesit ne hotel i drejtohemi Plazhit te Pasqyrave . Nje destinacion per te mos u humbur gjate ketij udhetimi.Qendrimi ne plazh deri ne oren 16:00 me pas vazhdojme  udhetimin tone drejt Tirane. Gjate rruges do te kemi ndalesa per pushim ne Tepelene dhe Lushnje .
Kthimi ne Tirane ne mbremje

Fundi i sherbimit tone.

 

Pagesat e Femijëve:
0-2 Vjeç (Falas)

2-11.9 Vjeç 50% te vleres per akomodim ne dhome me dy ose tre te rritur

Në çmim përfshihet:

  1. Akomodimi per 4 nete ne hotelin e perzgjedhur nga ju ne Sarande
    2. Transporti vajtje – ardhje Tirane – Sarande – Tirane
    3. Transfertat hotel – plazh – hotel dhe shetitje sipas pogramit
    4. Mengjesi
    5. Shoqerues gjate udhetimit.

Në çmim nuk përfshihet

1.Drekat gjate  diteve te udhetimit

2. Darka ekstra 5 euro.

3.Shezllonet dhe cadrat ne plazhet perkatese

4. Shetitja me anije ne Krorez Kakome Kepi Qefalit

 

#Shënim

Hotel Visad shërbehet vetëm me mëngjes.
-Akomodimi në dhomë Teke (single) ka pagesë ekstra në varesi të hoteleve ku qëndrohet.
-Nëse krevati nuk do të jetë dopjo , do të jenë dy krevatë tek të bashkuar.
-Për rezervim, mund të paguani 50% të shumës tani, ndersa pagesën e plotë deri në 7 ditë para nisjes.
-Në rast anullimi nga klienti 48 ore para nisjes, pagesa e bërë është e pakthyeshme.

-Çmimi per akomodim ne dhome teke 50 deri ne 70% ekstra nga cmimi real i paketes .

Rezervoni ne TEL 0674622246 0674671300 0693672523

Viber : 00355/ 0674622246 / 0674671300 / 0693672523

Whats up: 00355/ 0674622246 / 0674671300 / 0693672523

EMAIL info@dsmtours.com

Leave a Reply