Tur i momentit

2 Ditë, Shkup & Matka & Prishtinë – 40€

 

SHKUP MATKA PRISHTINE

CMIMI: 2 DITE 40 EURO 

Vizitohen: Kanioni Matka, Shkupi, Kopshti Zoologjik dhe Prishtina

 

Nisje: 3  / TETOR
Nisje: 10 / TETOR

Nisje: 17 / TETOR
Nisje: 24 / TETOR

Nisje: 31 / TETOR

 

FESTAT E NENTORIT

28 – 29 DHE 29 – 30 Nentor

 

Dita e Pare:
Vizitë e Kanionit Matka dhe lundrim në liqen

Nisja ne mengjes nga Tirana ne oren 05:00 drejt Maqedonise. Gjate rruges do te ndalojme ne qytetin e poeteve, ne Struge ku do te shijojme pejsazhin buze Drinit te Zi. Pas pushimit nisemi drejt Kanionit te Matkes ne perendim te qytetit te Shkupit, ne nje hapesire rreth 5000 hektaresh me bukuri natyrore te paharrueshme dhe Manastire mesjetare.

Me deshire mund te konsumoni dreken ne njerin prej restoranteve buze liqenit ose mund te beni shetitje me motoskafet pergjate liqenit. Lundrimi do te jete deri ne shpellen e Vrelo e cila eshte listuar si nje prej bukurive natyrore me te vecanta ne bote. Me pas kthimi ne mol.
Vazhdojme udhetimin drejt qytetit te bukur te Shkupit. Akomodimi ne Hotel mbremje e Lire.

 

Dita e dyte:

Vizite ne: Shkup Kopshti Zoologjik Prishtine

Pas mengjest ne hotel, Vizita jona fillon nga shtepia e Nene Terezes, per te kaluar me pas tek sheshi i shatrivanëve “Aleksander i Madh”, ura e Gurit, ura e Artisteve, Blloku i Muzeve, carshia e vjeter, Vazhdimi i programit drejt Kopshit zoologjik te Shkupit I cili eshte I pasur me llojshmeri kafshesh si: Xhirafa, Elefanti, kafshe te cilat jane te rradha ne Ballkan. Udhetimi jone do te marre drejtimin drejt qytetit te Prishtines, Kohe e lire ne Prishtine per te konsumuar dreken dhe vizite ne monumentet kryesore te Qytetit. Nisja drejt Tiranes, Mberritja ne Tirane ne  Mbremje. Fundi i udhetimit tone !!

 

Ne cmim perfshihen:
– Transport komod Tirane – Matka – Shkup – Prishtine
– 1 nate akomodim ne hotel ne Shkup
– Mengjesi ne hotel

 

Ne cmim nuk perfshihen:
– Dreka e seciles dite
– Bileta e motoskafit per shetije 90 minuta ne liqenin Matka – 5 euro/ 90 min (opsionale)

 

Agjensia nuk mban pergjegjesi per personat e kthyer nga policia per arsye te ndryshme sic jane mungese dokumentacioni, espuls, etj per udhwtimet jashte vendit.

Per rezervim, duhet te paguani pagesen e plote te pakten 10 dite para nisjes.

Rezervoni ne TEL 0674622246 0674671300 0693672523

Viber : 00355/ 0674622246 / 0674671300 / 0693672523

Whats up: 00355/ 0674622246 / 0674671300 / 0693672523

EMAIL info@dsmtours.com

Leave a Reply