Tur inaktiv, TURE

RIVIERA E BUKUR SHQIPTARE (4 NETE & 5 DITE) 269 EURO NISJA CDO E HENE ; 5 GUSHT, 12, 19, 26, 2 SHTATOR 9; 16

 

NISJA CDO E HENE

2 SHTATOR 9; 16

 

DESTINACIONET:
DITA I
SYRI I KALTER BUTRINT KSAMIL PEMA E THATE SARANDE

DITA II:
KSAMIL PLAZHI PULBARDHA PASQYRA PLAZHI MANASTIRIT SHPELLA PELLUMBAVE PLAZH GREMINE KAKOME KROREZ SARANDE

DITA III
SARANDE PORTOPALERMO HIMARE PLAZH GJIPE SHPELLA PIRATEVE DRIMADHES LLOGARA

DITA IV
DRIMADHES GRAME SHPELLA BLU SHEN ANDREAS LLOGARA

DITA V
KARABURUN SHPELLA_HAXHI_ALISE GJIRI SHEN JANIT GJIRI SHEN VASILIT

PROGRAMI:

DITA I:
Nisja behet ne oren 06.00 te mengjesit ke Liceu Artistik “Jordan Misja”. Gjate rruges do te bejme 1 ndalese per nje kafe ne Lushnje. Rreth ores 11:30 do jemi ne Syrin e Kalter ku do te pushojme per 30 minuta.Vazhdojme udhetimin drejt destinacionit “Pema e Thate”,Ksamil , nje nga plazhet me atraktive ku mund te relaksoheni dhe te perjetoni adrenalinen per te gjithe te apasionuarit pas hedhjeve dhe zhytjeve.Dreka e lire tek “Pema e Thate”.Ne oren 17:30 drejtohemi per nje vizite drejt Parkut Arkeologjik Kombetar te Butrintit. Parku Kombëtar Arkeologjik i Butrintit ka një sipërfaqe prej 15 hektarësh dhe ndodhet në lartësitë 30-50 metra mbi nivelin e detit. Ai është ngritur në këndin jug-lindor të gadishullit të Ksamilit. Ka një pozitë mjaft të mbrojtur natyrore, duke u lagur nga të dyja anët nga liqeni i Butrintit, gjysëm të kripur dhe gjysëm të ëmbël dhe në njërën anë nga kanali i Vivarit. Në përbërjen e saj gjenden lloje të shumta drurësh me gjelbërim të përhershëm si, dafina, prralli, ilqe, fishekarthi, kullastra, mimoza, si dhe lloje gjetherënës .Butrinti është vlerësuar si pasuri e trashëgimisë së njerëzimit dhe mbrohet nga UNESCO që nga viti 1992. Kthimi ne qytetin e Sarandes per ne hotel. Pasi te akomodohemi dhe nje pushimi te shkurter rreth ores 21.00 do shijojme darken e shijshme (baze mishi/peshku me garniture).Me pas kohe e lire per shetitje,argetim etj.

 

DITA II:

Mengjesi ne hotel ne oren 7:30. Rreth ores 8.00 behemi gati per te nisur aventuren tone me skaf nga Limani Sarande per te vizituar plazhin e Gremines, vazhdojme me eksplorimin e plazhit magjepses te Kakomese dhe Gjirit te Bekuar te Krorezes. Dreka e lire ne Ksamil. Nisim perseri aventuren me skaf ne plazhet e bukura te Pulbardhes, Pasqyres dhe Gjirit te Kristalte te Manastirit.Mbyllim eksplorimin tone me Shpellen e Pellumbave nje nga atraksionet me te bukura te Rivieres Shqiptare.Kthimi ne hotel rreth ores 20:00. 21:00 Darka e shijshme (menu mishi/peshku me garniture).

 

DITA III

Mengjesi ne hotel ne oren 7:30. Rreth ores 8.00 nisemi drejt gjirit tektonik te Porto Palermos(Gjiri Panormes) per te vizituar Kalane e Ali Pashe Tepelenes.Vazhdojme drejt Himares ku bejme nje ndalese per kafe si dhe shetitje ne pedonalen e qytetit.Me pas vazhdojme udhetimin tone drejt Gjirit fantastik te Gjipes ku kemi mundesi te eksplorojme bukurite natyrore sic eshte Kanioni I Gjipese.Rreth ores 18:00 lundrojme drejt Drimadhes .Gjate lundrimit tone per ne Drimadhes vizitojme Shpellen e Pirateve.Kthimi ne Parkun Kombetar Natyror te Llogarase ku do te akomodohemi ne hotelin tone.21:00 darka ( mix mishi ne zgare me patate, sallatra, harapash, embelsire) dhe muzike .

 

DITA

IV 8.00-8.30 Mengjesi. 9.30 Nisemi drejt Drimadhesit ku do te fillojme aventuren me skaf drejt Gjirit magjepses te Grames ku dhe ndalojme per plazh. Dreka e lire ne Grame me prodhime te fresketa deti. Karaburunit. Rreth ores 15:00 kthehemi drejt plazhit te Drimadhesit. Ne kthim vizitojme me grupin Shpellen Blu si nje nga atraksionet me te bukura te Gadishullit te Karaburunit si dhe Gjirin e Shen Andreas. Plazh ne Drimadhes deri ne oren 19:30. Pas kthimit ne Llogara dhe nje pushimi te shkurter konsumojme darken ne oren 21:00 ( mix mishi ne zgare me patate, sallatra, harapash, embelsire) dhe muzike .

 

DITA V

Mengjesi ne hotel ne oren 7:30. Rreth ores 8.00 nisemi drejt Portit te Vlores. Ne 9:30 nisim lundrimin me anije drejt Gjirit te Karaburunit ku do te vizitojme dhe ndalojme per zhytje ne nje nga shpellat me te bukura ne ballkan, Shpella e Haxhi Alise. Aty do te kemi mundesine te fotografojme Kepin E Gjuhezes, pika me perendimore e Shqiperise. Me pas lundrimi vazhdon drejt Gjirit te Shen Janit dhe ndalojme per plazh ne Gjirin e bukur te Shen Vasilit . Dreka e lire ne Shen Vasil. Nisja drejt Portit te Vlores ne 17:30. Ndalese per kafe dhe akullore. Kthimi per Tirane ku perfundon dhe aventura jone 5 ditore

Te perfshira ne Cmim jane:
1. Transporti gjate gjithe turit;
2. Shetitja me lundrim me skaf dhe anije gjate gjithe turit;
3. Fjetja per 2 nete ne Hotel Alpin me 3*** ne Llogara.
4. Fjetja per 2 nete ne Hotel me 3*** ne Sarande;
5. Darkat dhe mengjeset;
6. Shoqerues grupi;

 

Agjensia nuk mban pergjegjesi per personat e kthyer nga policia per arsye te ndryshme sic jane mungese dokumentacioni, espuls, etj per udhwtimet jashte vendit.

Rezervoni ne TEL 0674622246 0674671300 0693672523

Viber : 00355/ 0674622246 / 0674671300 / 0693672523

Whats up: 00355/ 0674622246 / 0674671300 / 0693672523

EMAIL info@dsmtours.com

Leave a Reply