TUR 1 DITOR, Tur inaktiv

Ujvara e Shengjergjit- tur 1 ditor E SHTUNE & E DIELE 1000 LEK Datat: 23,24,28,29,30 Nentor

 

Nisja ne 8 nga Liceu. Vazhdimi i rruges drejt Parkut Kombetar te Dajtit, Malit me Gropa.
Ndalimi per kafe te “Ujvara e Shengjergit”, lokal shum afer ujvares.
Me pas ecim per rreth gjysem ore per te Ujvara, nje vend fantastik mes pyjesh.
Vazhdimi drejt fshatit historik te Shengjergjit, nje nga bazat me te rendesishme te partizaneve gjate luftes se Tiranes.
Me pas ecim per rreth 45 minuta drejt majes se Shengjergjit, aty ku eshte ndertuar nje memorial magjik ne nderim te partizaneve.
Kthimi nga e njejta rruge, ku mund te ndalojm te i njejti restorant per te pushuar, ngrene ushqimet tradicionale te zones me cmime fantastike, apo thjesht per nje pije freskuese.


*Kerkesat: cdo lloj personi
Te merren me vete cante shpine, uje, buke, cokollata, rroba rezerve per tu nderruar, atlete.
Ky eshte nje aktivitet qe mund te behet nga te gjithe dhe eshte ideal per ata qe deshirojne ecjet ne natyre.


Kujtese per grupin :
Vishni atlete te lehta ose kepuce mali,rroba pambuku per tu nderruar, rroba me menge ta gjata pasi koha eshte e fresket.


Cmimi 1000 LEK ku perfshihet
1. Transporti vajtje-ardhje;
2. Shoqerues nga agjensia gjate udhetimit;

Rezervoni ne TEL 0674622246 0674671300 0693672523

Viber : 00355/ 0674622246 / 0674671300 / 0693672523

Whats up: 00355/ 0674622246 / 0674671300 / 0693672523

EMAIL info@dsmtours.com

Leave a Reply