TUR 1 DITOR, Tur inaktiv

GURI I KAMJES (METEORA SHQIPTARE) E DJELE 24 Dhjetor

Guri i Kamjes është gurë i cili ngrihet menjëherë mbi territoret përreth Kamjes duke marrë pamjen e një vapori që lundron mbi një “Det të blertë”.
Guri i Kamjes ka përmasa: i gjatë 100m, i gjerë 80m, i lartë 70m dhe ndodhet 1461m mbi nivelin e detit. Forma e tij vjen nga skalitja dhe modelimi i vazhdueshëm nga errozioni.

07.00 Nisja tek Liceu Artistik, Rr. Elbasanit. Rruges do bejme nje ndalese per nje kafe ne Bar Kafe “Gjahtari”.
12.30 Mberritja ne fshatin Dardhas. Behemi gati dhe pergatitemi qe te fillojme ngjitjen.
14.00 Arrijme tek Guri I Kamjes ku ekpsplorojme perreth mrekullite e natyres nen Gurin madheshtore dhe peisazhet dehese qe na ofrohen ne keto lartesi. Ketu do te kemi mundesine te memorizojme momente mbreslenese
15.00 Ulemi te gjithe se bashku per te konsumuar dreken tone “Fast-Food” te shoqeruar nga natyra relaksuese.
17.00 Kthimi tek furgoni.
Ndalese 30 minuteshe per kafe prane liqenit te Pogradecit.
21.30 Mbritja ne Tirane.
Ky eshte nje aktivitet qe mund te behet nga te gjithe dhe eshte ideal per ata qe deshirojne ecjet ne natyre.

Kujtese per grupin :
Vishni atlete te lehta ose kepuce mali,rroba pambuku per tu nderruar, rroba me menge ta gjata pasi koha eshte e fresket.

Cmimi 1700 leke ku perfshihet
-Transporti
-Guida.
-Sandwich
-Shishe uji
-Fruta

Agjensia nuk mban pergjegjesi per personat e kthyer nga policia per arsye te ndryshme sic jane mungese dokumentacioni, espuls, etj per udhwtimet jashte vendit.

Rezervoni ne TEL 0674622246 0674671300 0693672523

Viber : 00355/ 0674622246 / 0674671300 / 0693672523

Whats up: 00355/ 0674622246 / 0674671300 / 0693672523

EMAIL info@dsmtours.com

Leave a Reply